مسترصراف > ارز دیجیتال > خریدن حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین توسط شرکت ماراتون
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروپ، طی اعلامیه‌ای گزارش کرد که در روز گذشته حدود ۴,۸۱۳ واحد بیت کوین، تقریباً به قیمت  ۱۵۰ میلیون دلار خریده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، تأمین بودجه این این سرمایه‌گذاری از صندوق ذخیره این شرکت انجام شده است. رئیس شرکت ماراتون، مریک اوکاموتو نیز این مسئله را مورد تأیید قرار داده است. این دفعه اولی است که یک مؤسسه فعال در حیطه استخراج بیت کوین، به خریدن بیت کوین پرداخته است. اوکاموتو در این رابطه عنوان کرد:

زمانی که نقدینگی خود را به سرمایه‌گذاری در بیت کوین تبدیل می‌کنیم، سرمایه‌گذاری در همان بازاری را که در آن مشغول به فعالیتیم را به واقعیت تبدیل کرده‌ایم. ما بر این عقیده‌ایم که حفظ  قسمتی از ذخیره‌های خزانه به‌صورت بیت کوین، راهبرد بلندمدت بهتری نسبت به نگهداری دلار آمریکاست. این اقدام به شرکت‌های آینده‌نگری مثل مایکرواستراتژی ‌شباهت دارد.

سهام ماراتون طی سال گذشته با رشد ۸۹۲ درصدی مواجه شده است. در همین زمان، ارزش سهام مایکرواستراتژی ۱۶۶ درصد با افزایش روبه‌رو شده است. این در شرایطی است که قیمت بیت کوین با جهشی ۳۰۰ درصدی روبه‌رو شده است.

ماراتون در شروع ماه جاری میلادی، حدود ۲۵۰ میلیون دلار نقدینگی بدست آورده است. اوکاموتو در جواب به این سوال که آیا از این سرمایه برای خرید بیت کوین استفاده شده است یا خیر ، پاسخ داد:

قبل از این برنامه جذب سرمایه، ۴۲۵ میلیون دلار نقدینگی در دسترسمان بود و از آن به‌منظور خریداری بیت کوین استفاده نمودیم.

ماراتون این بیت کوین‌ها را به‌وسیله شرکت NYDIG‌ خریداری کرده است. این شرکت از سال ۲۰۱۷ در زمینه استخراج بیت کوین شروع به فعالیت کرده است. براساس اظهارات اوکاموتو، هم‌اکنون ۲,۵۶۰ دستگاه در تأسیسات این شرکت در حال فعالیت بوده و تقریباً ۱.۵ تا ۲ بیت کوین در روز استخراج می‌کنند.

این شرکت اخیراً چندین‌هزار دستگاه پیشرفته S19 خریده است تا کسب‌وکار خود را پیشرفت دهد. ارزش این دستگاه‌ها معادل ۲۷۰ میلیون دلار است. اوکاموتو در این راطه گفت:

این دستگاه‌ها از همین هفته فرستاده می‌شوند. با شروع کامل فعالیت، مجموع هش ریت شرکت از ۱۰.۳۴ اگزا هش بر ثانیه بیشتر می‌شود. در نهایت، تصورمان این است که ماراتون تبدیل به بزرگترین ماینر بیت کوین در جهان خواهد شد.

هش ریت کنونی ماراتون، حدوداً ۲۵۶ پتا هش بر ثانیه است. اوکوماتو بر این عقیده است که با  رسیدن دستگاه‌های جدید، درآمد این شرکت به روزی ۵۵ تا ۶۰ واحد بیت کوین افزایش خواهد یافت.

اوکاموتو ضمن اشاره به همکاری این شرکت با شرکت بیوولف انرژی، عنوان کرد که موضع‌گیری ماراتون برای موفقیت در بلندمدت قابل‎توجه است. قرارداد ماراتون و بیوولف انرژی به‌منظور در اختیار داشتن برق ارزان‌قیمت است.

اکثر ماینرهای بیت کوین به یک شکل هستند. هزینه این تجهیزات تقریباً ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ کیلووات ساعت است.

با مشارکت بیوولف و ماراتون، این هزینه‌ها تا ۰.۰۲۸ دلار کمتر شده است. در نهایت هزینه تولید هر بیت کوین از ۷,۷۰۰ دلار به ۴,۴۰۰ دلار رسیده است. اوکاموتو در رابطه با سرمایه‌گذاری‌های آتی ماراتون در بازار بیت کوین حرفی نزد.

در حال حاضر قیمت در ناحیه ۳۲,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *