مسترصراف > ارز دیجیتال > خروج بیش از ۸۷۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها در مدت زمان سی روز
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

باوجود افزایش ارزش بیت کوین، کماکان می‌بینیم که بیت کوین‌ها به طور چشمگیری از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج می‌شوند. طبق داده‌های درون‌زنجیره‌ای ارائه شده شاهد آن هستیم که صرافی‌ها شبیه به غربال مشغول خالی شدن هستند و طی یک ماه، بیشتر از ۸۷,۹۵۴ بیت کوین از صرافی‌های بزرگ خارج گردیده است.

نیوز بیت کوین گزارش کرد، در دسامبر ۲۰۱۹ ، میزان بیت کوین‌های که در صرافی بزرگ آمریکایی کوین بیس وجود داشت، حدود یک میلیون واحد بود. این مقدار در ژانویه ۲۰۲۰، به ۹۶۹,۰۰۰ و در فوریه همان سال، به ناحیه اوج خود، یعنی ۹۷۳,۰۰۰ واحد افزایش یافته بود.

ولی در طی سال گذشته میلادی،تعداد زیادی از صرافی‌های پرطرفدار ارز دیجیتال مثل کوین بیس با خروج تعداد زیادی بیت کوین به وسیله کاربران مواجه بوده‌اند. کوین بیس که در بهمن سال قبل حدود به یک میلیون واحد بیت کوین در دسترس داشت، اکنون فقط ۸۰۵,۰۰۰ بیت کوین دارد.

تعداد زیادی از بیت کوین‌های چند صرافی صاحب‌نام، به‌شکل قابل‌توجهی کاهش ذخیره بیت کوین داشته اند. از میان این صرافی‌ها می‌توان یه هوبی، بایننس، کراکن، بیتفینکس و بیت‌فلایر اشاره کرد. طی یک ماه گذشته ، ۸۴,۵۵۸ بیت کوین از کوین بیس، ۵,۷۱۵ بیت کوین از بایننس و ۲,۵۹۹ بیت کوین از هوبی برداشت گردید.

آمار شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال از بابت مقدار ذخایر بیت کوین تا تاریخ سوم ژانویه ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

هوبی با ۱۰.۸، بیتفینکس با ۸.۹، بایننس با ۱۰.۲، کوین بیس با از ۳۷ و کراکن با ۶.۶ میلیارد دلار بیت کوین.

طبق گزاشات، طی یک ماه گذشته نزذیک به ۸۷,۹۵۴ بیت کوین از صرافی‌های متمرکز برداشت گردید که با قیمت کنونی بیت کوین، همه‌ی آنها جمعاً نزدیک به ۲.۸ میلیارد دلار قیمت دارد. تنها در یک هفته قبل ۷۲,۷۲۷ بیت کوین و در روز یکشنبه، ۵,۸۸۵ بیت کوین به صرافی‌ها ورود کرده است.

از مقدار ۵,۸۸۵ بیت کوین، ۳,۴۵۶ واحد به صرافی بایننس و ۱,۰۷۰ واحد به صرافی بیتفینکس ورود کرده است.

بر اساس این داده‌ها می‌توان گفت که افراد بیشتری بیت کوین‌های خود را از صرافی‌های متمرکز برداشت می‌نمایند تا آن را به شیوه‌ای متفاوت ذخیره کنند. اگر اشخاص بیشتری دارایی‌های خود را به‌شکل غیرامانی ذخیره کنند، این مسئله به نفع جامعه کریپتو است زیرا دارایی‌های نگهداری‌شده در صرافی‌ها در معرض دزدی‌های گسترده هستند.

عقیده دیگر این است که نهنگ‌های بیت کوین برعکس قبل که با ورود مقادیر زیادی بیت کوین به صرافی‌ها موجبات دامپ قیمت را فراهم می‌کردند تا بیت کوین‌های سرمایه‌گذاران خرد را در قیمت کم خریداری کنند، اکنون راهبرد تازه‌ای را اتخاذ کرده‌اند. آنها با خروج بیت کوین از بازار و به حداقل رساندن نقدشوندگی در صرافی‌ها، به دنبال این هستند که دیگران نتوانند بیت کوین‌های بیشتری در اختیار بگیرند .

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *