مسترصراف > ارز دیجیتال > حملات دیداس اینبار وب‌سایت Bitcoin.org مورد هدف قرار داد.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

‌از میان حملات سایبری، حملات دیداس از خطرناک‌ترین انواع حملات به وب‌سایت‌هاست ، در چنین حملاتی هدف اصلی معمولا سرورهای سایت به‌جهت متوقف کردن و یا کند کردن عملکرد سایت می‌باشد، چنین حملاتی صرفاً برای سایت‌های بزرگ ایجاد نشده و همه‌ی سایت‌ها در معرض این خطر قرار دارند .

سایت Bitcoin.org که مربوط به کدهای بیت کوین می‌باشد، تحت حمله منع سرویس توزیع شده قرار گرفت. این حمله‌ها موجب گردید تا این وب‌سایت برای چند ساعت از دسترس خارج شود و از کار بیفتد. ناگفته نماند که این حمله فقط برای این وب‌سایت بوده و با شبکه بیت کوین هیچ ارتباطی ندارد.

کوین دسک گزارش کرد: روز گذشته این وب‌سایت مدتی از دسترس خارج شد که پس از بررسی مشخص شد که مورد حمله شدید دیداس قرار گرفته است. یک نسخه از کدهای متن‌باز شبکه بیت کوین در Bitcoin.org قرار گرفته است.

موقعی که عملکرد این وب‌سایت متوقف شده بود، هواداران و پیشرفت‌دهندگان کلاینت بیت کوین کور (Bitcoin Core) را از طریق تورنت به اشتراک گذاشتند تا به اشخاص جدیدالورودی که قصد دانلود آن را داشتند کمک نمایند. دسترسی به کلاینت بیت کوین از طریق یک فایل مگنت نیز امکان‌پذیر است. به وسیله این فایل و با استفاده از نرم‌افزار‌هایی مثل یوتورنت می‌توان کلاینت بیت کوین کور را دانلود کرد. با استفاده از این لینک،‌ کاربر قادر است هش ناحیه نگهداری بیت کوین کور را پیدا کند و به دانلود نرم‌افزار اقدام نماید.

این حمله که با نام منع سرویس توزیع شده یا کلمه اختصاری دیداس شناخته شده، حمله‌ای است که در آن یک شخص یا یک گروه، تلاش می‌کنند که طی حمله‌ای ناگهانی با پر کردن منابع یک سرور یا وب‌سایت، عملکرد سایت را با از کار انداختن یا کند کردن مختل کنند.

یکی از بسط‌دهندگان ناشناخته بیت کوین با نام کُبرا که عهده‌دار مسئولیت رسیدگی به این وب‌سایت است ضمن اشاره به اینکه چنین حملاتی در زمان افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین امری طبیعی است، اظهار کرد که Bitcoin.org‌ هم اکنون در دسترس بوده و از حملات نجات یافته است. او گفت:

با حمله دیداس شدیدی مواجه شدیدم بودیم که تا حدودی در بازار صعودی بیت کوین و ثبت اوج قیمت امری طبیعی به نظر می‌رسد. این حملات موجب شد تا برای مدتی عملکرد وب‌سایت مختل شده و از دسترس خارج گردد، اما هم‌اکنون اختلال موجود برطرف شده و عملکرد وب‌سایت حالت عادی خود را سپری می‌کند. باتوجه به اینکه حمله‌کنندگان تا چه زمانی قصد دارند به حملات خود ادامه دهند، ممکن است در مواقع مشخصی مجبور شویم سایت را از دسترس خارج نماییم.

کبرا گفت آی‌پی مهاجمان از کشور روسیه به این سایت حمله‌ور شدند، اما نمی‌توان منطقه دقیق حمله را به‌درستی شناسایی کرد. همچنین هکرها ترفندهای مختلف پنهان‌سازی آی‌پی مثل شبکه‌های خصوصی را به‌کار گرفته‌اند. از طرف دیگر، حملات دیداس اصولاً به وسیله دستگاه‌های آلوده به بدافزار انجام می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *