مسترصراف > ارز دیجیتال > حرف های یوتیوبر DataDash در رابطه با بزرگ ترین اشتباهش
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یک یوتیوبر کریپتو با بیش از نیم میلیون دنبال کننده، داستان رمزنگاری خود را در مورد یکی از بزرگترین پشیمانی هایش به اشتراک می گذارد.

نیکلاس مرتن، که با نام DataDash نیز شناخته می شود، بیت کوین (BTC) را زمانی که 3 دلار بود پیدا کرد. اما مانند بسیاری از مردم در آن زمان، مرتن نیز در مورد رمزنگاری بسیار بدبین بود و این را دیوانه‌وار می‌دانست که مردم چیزی را که او فکر می‌کرد «پول اینترنتی جعلی» می‌خرند.

داستان مرتن با اشاره ای از الهام گرفتن از مکالمه با معلمش در سال 2011 شروع می شود. در آن زمان، او معتقد بود که هیچ علاقه ای ندارد. اما یک روز، جرقه‌ای روشن شد که معلم مطالعات اجتماعی او را تشویق کرد تا مناظره‌های ریاست‌جمهوری را تماشا کند، جایی که ران پل، سیاستمدار را دید که دیدگاه‌های مختلفی در مورد این موضوعات به اشتراک می‌گذاشت.

مرتن می‌گوید: «این رویداد باعث افزایش دوپامین در سرم شد. او الهام گرفت و به سیاست خارجی، اقتصاد و امور مالی علاقه مند شد و موضوعات را مطالعه کرد. از آنجا، او در ادامه با بحران مالی جهانی سال 2008 و نحوه عملکرد تورم آشنا شد. او می دانست که با روندی که اوضاع پیش می رود، نیاز به راهی برای محافظت در برابر تورم وجود دارد.

مرتن همانطور که به سفر خود ادامه داد، با کمک پدرش یک حساب کارگزاری باز کرد و توانست اولین سهام خود را بخرد. در نهایت، او بیشتر به سمت امور مالی رفت، از خرید سهام پنی شرکت‌های ماری جوانا گرفته تا سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های خورشیدی. او سپس ویدیویی پیدا کرد که بیت کوین را توضیح می‌داد، و اگرچه جالب بود، اما نتوانست آن را کاملاً درک کند. مرتن از خرید بیت کوین به قیمت 3 دلار صرف نظر کرد و نمی توانست بفهمد چرا مردم آن را می خرند.

با این حال، او متوجه شد که این اشتباه گران‌قیمت‌ترین اشتباه او بوده است که قیمت آن به بالاترین حد خود یعنی 1200 دلار به ازای هر BTC رسیده است. او که از اشتباه خود درس گرفت، سفر ارز دیجیتال خود را آغاز کرد و شروع به خرید کریپتو، تجزیه و تحلیل بازارها و آپلود ویدیوهای متمرکز بر کریپتو در ویدیوی یوتیوب خود کرد.

برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *