مسترصراف > ارز دیجیتال > جی‌پی مورگان: بیت کوین می تواند در دراز مدت به 146 هزار دلار برسد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

استراتژیست‌های مگابانک آمریکایی معتقدند ارز کریپتوکارنسی در سالهای آینده اگر بتواند به جایگزینی جذاب برای طلا تبدیل شود ، 146000 دلار قیمت خواهد داشت.

ترسیم موازی بین بیت‌کوین (BTC) و نقش طلا به عنوان مانع برای سرمایه‌گذاران سالهاست که محبوبیت زیادی دارد. تا‌به‌حال، اختلاف فاحش در کل سرمایه بازار دو دارایی، این تشابهات را تا حد قابل‌توجهی محدود کرده است. طلا، حتی پس از افزایش قیمت عمده بیت کوین در دسامبر سال 2020 ، تقریباً 4.6 برابر سرمایه فعلی 5.85 میلیارد دلاری بیت کوین به روند خود ادامه می‌دهد.

در تاریخ 5 ژانویه ، گزارش بلومبرگ به یادداشتی از استراتژیست های بانک ، به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو اشاره کرد ، که در آن آنها راهی برای سرمایه گذاری کل بخش خصوصی در بیت کوین ترسیم کردند که برابر با ارزشی است که در حال حاضر از طریق هر یک از مبادلات در طلا سرمایه گذاری می شود.

آنها ضمن شاره به وجود چنین مسیری که به شدت متغیر بوده و به نوسانات بیت کوین با طلا بستگی دارد و احتمالاً مدت زمان زیادی طول خواهد کشید گفتند:

“جمع کردن طلا به عنوان ارز جایگزین به معنای صعود بزرگ برای بیت کوین در درازمدت است. همگرایی نوسانات بین بیت کوین و طلا بعید است به سرعت اتفاق بیفتد و در ذهن ما یک روند چند ساله است. این بدان معنی است که هدف نظری بیت کوین یعنی 146،000 دلار، باید به عنوان یک هدف بلندمدت در نظر گرفته شود.”

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین طی چند روز نوسانات قیمتی متلاطم و بسیار ناپایدار را پشت سر گذاشته است ، در 4 ژانویه با یک جهش کوتاه تا 27،700 دلار فروخته شد و پس از آن جهش تقریباً 30،000 دلاری را تجربه کرد. از آن زمان ، سکه به 315000 دلار نزدیک‌تر است. در میان این نوسانات متوالی، استراتژیست های جی‌پی مورگان علایم مثبتی را برای ارز کریپتوکارنسی شناسایی کردند که به سودآوری در بلندمدت اشاره دارد.

در تاریخ 1 ژانویه ، بیت کوین در برابر طلا به بالاترین حد خود رسید و از اوج قبلی خود که در بازار زمستان سال 2017 اتفاق افتاده بود پیشی گرفت.در دسامبر سال گذشته، همان تیم استراتژیست به رهبری پانیگیرتزوگلو قبلاً پیشنهاد می‌کرد که بیت کوین می‌تواند سهم بازار طلا را در آینده به خود اختصاص دهد و یک تغییر عمده در تخصیص نهادی به سمت ارز کریپتوکارنسی را پیش‌بینی کند.

در همین حال ، یک فضای تجاری پر حادثه باعث شده حجم معاملات عمده ارزهای کریپتوکارنسی به بالاترین رکورد برسد. در تاریخ 4 ژانویه، “بینانس” بزرگترین مبادله کریپتو جهان از نظر حجم تجارت ، فعالیت تجاری 24 ساعته خود را با بالاترین رقم 80 میلیارد دلار اعلام کرد. مدیرعامل بورس در توییتر نوشت: برای بیان این منظر ، از 15 نوامبر 2017 تا 15 دسامبر 2017 ، ماه منتهی به ATH [بالاترین سطح زمانی] در سال 2017 ، بینانس 20 میلیارد دلار تجارت در 1 ماه انجام داد.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *