مسترصراف > ارز دیجیتال > جلسه هفت اقتصاد بزگ جهان و گفت و گو راجب ارزهای دیجیتال
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیو مانچین (Steve Mnuchin)، در صحبت های اخیر خود خبر داد که سران اقتصاد کشورهای عضو گروه ۷ (G7)، در یکی از جلسات خود در ارتباط با موضوع ارز‌های دیجیتال گفتگو و تبادل‌نظر کرده‌اند.

بر اساس گزارشات «The Block» و طبق اخبار روز دوشنبه وزارت خزانه‌داری آمریکا، گروه ۷ (G7) در نشستی با حضور مدیران بانک مرکزی و وزرای اقتصاد هفت کشور صنعتی جهان، در گفتگو های خود موضوع ارز‌های دیجیتال را نیز مورد بحث و بررسی قرار داده اند.

بر پایه گفته‌های استیو مانچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، مکالمه گروه 7 در درجه اول روی مسئله کووید-19 متمرکز بوده است، اما به دیگر مسائل از جمله ارز‌های دیجیتال نیز پرداخته شده است.

7 کشور بزرگ اقتصادی جهان

 

استیو مانچین در ادامه بیانیه های خود افزود:

“آنها [اشاره به G7] در رابطه با پاسخ‌ها به دورنگار در حال رشد دارایی‌های رمزنگاری‌شده و سایر دارایی‌های دیجیتال و اقدامات سران دولتی برای پیشگیری از استفاده‌ها و فعالیت‌های نادرست این ارزها گفتگو کردند. بررسی احتیاج به قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، با حمایت قوی اعضای گروه ۷ همراه بود. وزرای اقتصاد و دولت‌های عضو در این نشست حمایت خود را از بیانیه‌ای مشترک در ارتباط با پرداخت‌های دیجیتال که ماه اکتبر منتشر شد، اعلام کردند.”

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، به ریاست منوچین، تا به اینجا و اکثرا از طریق ستاد کنترل ارز آمریکا، بعضی از طرح‌های حوزه ارزهای دیجیتال را به اتمام رسانده است.

ودر می همچنین در ماه فوریه (بهمن ۹۸) خبر داده بود که مقررات جدیدی را برای نظارت بر فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال اعمال خواهد کرد. اظهارات اخیر برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیر‌عامل کوین بیس (Coinbase)، نشان داد که صرافی‌های ارز دیجیتال از محدودیت‌هایی که در آینده از سوی نهاد‌های نظارتی ایالات متحده اعمال می‌شود آگاه و مطلع هستند.

 

برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *