مسترصراف > ارز دیجیتال > توییت جدید ایلان ماسک درباره دوج کوین و رشد ۳۰ درصدی قیمت آن
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از آن که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا توییت دیگری در رابطه با دوج کوین به انتشار رساند، ارزش دوج کوین با رشد ۳۰ درصدی مواجه شد. در حال حاضر سلبریتی‌ها به این ارز دیجیتال علاقمند شده‌اند، اسنوپ داگ رپر آمریکایی، سلبریتی شناخته شده‌ای است که جذب دوج کوین شده است. مدیرعامل کمپانی تسلا در حساب توییتر خود به تعریف اسنوپ داگ از دوج کوین نیز پرداخت.

طبق گزارش یوتودی، اسنوپ داگ در توییتر خود که سریعاً در فضای مجازی پخش شد ایلان ماسک را مخاطب قرار داد و عکسی فتوشاپ‌شده از هفتمین آلبوم استودیویی خود را منتشر کرد که در آن تصویر، چهره خود را با عکس سگی که در نشان دوج کوین دیده می‌شود جابجا کرده بود.

جین سیمونز، از خوانندگان شناخته‌شده گروه کیس، از سایر کسانی بود که در مقابل دوج کوین عکس العمل نشان داد. او از انیمیشن شیرشاه تصویری منتشر کرد که در آن، خودش، ایلان ماسک و اسنوپ داگ مشغول بالا بردن دوج کوین هستند. اندکی بعد از آن هم ایلان ماسک مجدداً این تصویر را بازنشر نمود.

مدیرعامل کمپانی تسلا اوایل این هفته نیز با توییتی در رابطه با دوج کوین، آن را ارز دیجیتال مردم معرفی کرده بود. این توییت در مجموع موجب شد که ارز دوج کوین با رشد ۵۰ درصدی مواجه شود.

ارزش دوج کوین از هفته پیش تا کنون نزدیک به ۲۰۰ درصد افزایش داشته است. در تاریخ ۲۹ ژانویه، دوج کوین موفق به ثبت اوج تاریخی خود در محدوده ۰.۰۸۷ دلار شد. هم‌اکنون نیز هر واحد دوج کوین در محدوده ۰.۰۵ دلار به معامله می‌رسد.

این موضوع فراتر از واقعیت است که ایلان ماسک پولدارترین فرد دنیا به تبلیغ و تعریف از دوج کوین پرداخته است. زیرا دوج کوین یک ارز دیجیتال بامزه یا میم کوین (Memecoin) محسوب می‌شود. ایلان ماسک در این رابطه گفت:

سادگی دوج کوین نشانه نبوغ آن است.

ماسک در سایر صحبت‌های خود دوج کوین را بامزه‌ترین ارز دیجیتال دانست و گفت که طنز بودن آن مهم‌ترین خصوصیت آن است. طبق اظهارات او اگر یک میم کوین به یک ارز واقعی مبدل شود، درنتیجه شگفت‌انگیزترین رخداد ممکن را رقم خواهد زد. او در این رابطه در توییترش نوشت:

چه چیزی می‌تواند عجیب‌ترین نتیجه ممکن را رقم بزند؟ اینکه یک ارزدیجیتال که به‌عنوان یک طنز ایجاد شده بود، تبدیل به یک ارز واقعی شود.

ماسک قبل از این طی یک نظرسنجی در حساب توییتر خود و از دنبال‌کنندگان خود تقاضا کرده بود به این سوال پاسخ دهند که ارز آینده زمین کدام خواهد بود. در این نظرسنجی نزدیک به ۷۲ درصد به دوج کوین و ۲۸ درصد هم به سایر ارزهای دیجیتال را رأی دادند.

ماسک در هفته‌های قبل نیز بیت کوین را به بیوی توییتر خود قرار داده بود که چند روز قبل کلمه بیت کوین را از بیوی توییتر خود برداشت.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *