مسترصراف > ارز دیجیتال > توییت ایلان ماسک مبنی‌بر پشتیبانی او از فروش دوج کوین توسط سرمایه‌گذاران اصلی،منجر به سقوط دوج کوین شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از اینکه ایلان ماسک توییتی درباره حساب‌های ثروتمند دوج کوین منتشر کرد این ارز دیجیتال با کاهشی ۲۳ درصدی مواجه شد.

کوین تلگراف گزارش کرد، ایلان ماسک که مدیرعامل کمپانی اتومبیل‌سازی تسلا و پولدارترین فرد جهان است، دیشب طی توییتی با اشاره به پخش ناهمگون دوج کوین میان دارندگان دوج کوین، عنوان کرد که سرمایه‌گذارن اصلی این ارز دیجیتال باید ارزهای خود را به فروش برسانند.

پراکندگی دوج کوین در بین سرمایه‌گذاران به‌طور چشمگیری نامتعادل است، تاحدی که حدود ۲۸.۷ درصد از دوج کوین‌های موجود در اختیار یک حساب قرار گرفته است. نزدیک به ۵۰ درصد از ارائه دوج کوین هم فقط در اختیار ۱۲ آدرس است. ایلان ماسک در این توییت عنوان کرد:

اگر سرمایه‌گذاران اصلی دوج کوین بیشتر ارزهای خود را به فروش برسانند، به‌شخصه کاملاً از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنم. از نقطه‌نظر من دوج کوین تحت تمرکز بالایی است و این مهمترین و جدی‌ترین مشکلی است که با آن روبه‌رو هستیم.

مدتی بعد از انتشار این توییت، قیمت دوج کوین با کاهش ۲۳ درصدی مواجه شد و از ۰.۰۶۳ دلار به ۰.۰۴۸ دلار افت کرد. ایلان ماسک قبل از این هم با توییت‌های جنجالی خود موجب بالارفتن و پایین آمدن ارزش ارزهای دیجیتال شده بود، با این وجود، نقش او در سقوط امروز خیلی پذیرفته شده نیست، زیرا به‌طور همزمان، ۱۰۵ میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کم شد و این رخداد صرفاً دوج کوین را تحت‌تأثیر قرار نداد.

در ساعات قبل تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال بازار و علی‌الخصوص آلت کوین‌ها، نزدیک به ۲۰ درصد اصلاح شدند. کارشناسان بر این عقیده‌اند که رسیدن بیت کوین به ثبت رکورد تاریخی جدید در ساعات قبل موجب شده تا میزان معاملات بازار آلت کوین‌ها با افت مواجه شود .

میانگین گرفتن دقیق از توزیع ارزهای دیجیتال در بین جمعیت‌های مختلف، اقدام بسیار سختی است زیرا روی بلاک چین سابقه تراکنش‌ها و حساب‌ها با نام‌های مستعار به ثبت می‌رسند. این در شرایطی است که اطلاعات منابع متفاوت نشان دهنده آن است که نزدیک به ۷۰ درصد ارائه دوج کوین صرفاً در اختیار ۱۰۰ آدرس قرار گرفته است.

بیلی مارکوس، مؤسس دوج کوین، مدتی قبل در گفت‌وگویی اظهار کرده بود  که در سال ۲۰۱۵ و هنگامی که با مسائل اقتصادی درگیر بوده، دوج کوین‌هایش را به فروش رسانده است. اودر سال ۲۰۱۳ فعالیت بر روی این ارز دیجیتال را شروع نمود.

اظهارات ایلان ماسک پیرامون دوج کوین بیشتر برای طنز بوده است. او قبلاً خودش را مدیرعامل سابق دوج کوین معرفی کرده بود. اکثر صحبت‌های او نیز به‌صورت شوخی‌های اینترنتی و توییتری بوده است و نمی‌شود از صحبت‌های او  یک استراتژی سرمایه‌گذاری برداشت کرد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *