مسترصراف > ارز دیجیتال > توقف فرآیند قانونی احراز هویت اجباری برای کیف پول‌های شخصی توسط جو بایدن.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس‌جمهور جدید آمریکا جو بایدن به توقیف روند قانون‌گذاری فدرال شامل قانون مطرح شده شبکه مبارزه با جرایم مالی اقدام نمود. به واسطه این قانون فعالان خدمات حیطه ارزهای دیجیتال ملزم به اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه احراز هویت بودند.

براساس گزارشات، از فعالیت‌های رئیس‌جمهور جدید آمریکا در اولین روز کاری خود این بود که فرآیند قانونی احراز هویت در کیف پول‌های غیرامانی ارزهای دیجیتال را متوقف کرد. این قانون توسط استیون منوچین وزیر اسبق خزانه‌داری آمریکا وضع شده بود.

این خبر از اطلاعیه‌ای که کاخ سفید برای رؤسای آژانس‌های فدرال مختلف فرستاده منتشر شده است. این دستور توقف بعضی از مراحل قانونی از جمله حوزه مقابله با جرائم مالی را نیز شامل می‌گردد. این دستور مستقیماً به طرح پیشنهادی کیف پول‌های ارز دیجیتال اشاره‌ ندارد اما در عرض دو ماه از تاریخ صدور این نامه به توقف تمامی فعالیت‌های قانونی در این حوزه خواهد پرداخت.

کسانی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند ، این اقدام را مورد حمایت قرار دادند. جیک چروینسکی از شرکت کامپاند در مورد این موضوع در توییترش نوشت:

“ما با تلاش‌های بسیار توانستیم حق نفس کشیدن و راه‌اندازی مجدد را کسب کنیم . جنت یِلِن ( وزیر خزانه‌داری فعلی) هیچ شباهتی به استیون منوچین ندارد. من به موضوع خوش‌بینی زیادی دارم.”

ناگفته نماند که پیشنهاد ارائه شده کیف پول‌های خودمیزبان در تاریخ ۱۸ دسامبر توسط شبکه مبارزه با جرائم مالی و تحت نظر استیو منوچین وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا مطرح گردید. اگر این قانون مصوب می‌شد، بانک‌ها و کسب‌وکارهای خدمات مالی را مجبور به ارائه گزارش می‌کرد که مدارک و پیشینه را ثبت نموده و هویت مشتریانی را که به انجام تراکنش‌های خود با کیف پول‌های ارز دیجیتال خصوصی می‌پردازند تأیید کنند.

تعداد زیادی از افراد شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال از جمله جک دورسی رئیس شرکت خدمات مالی اسکوئر به انتقاد از این طرح پیشنهادی برخاستند. جک دورسی در ارتباط با این موضوع اظهار کرد که اسم و نشانی طرف معامله نباید از الزامات ارزهای دیجیتال باشد، به‌طوری‌که درحال حاضر برای پول نقد هم به چنین اطلاعاتی نیاز نداریم.

طبق گفته‌های منتقدان انجام این کار برای بسیاری از فعالیت‌ها به لحاظ فنی امکان‌پذیر نیست، چون قراردادهای هوشمند اطلاعاتی مثل اسم و نشانی را شامل نمی‌شوند.

جو بایدن، جنت یلن را به‌عنوان وزیر خزانه‌داری دولت خود انتخاب کرده است. یلن روزهای قبل در رابطه با ارزهای دیجیتال به انتقاد پرداخت و اظهار کرد که ارزهای دیجیتال بیشتر برای تأمین مالی غیرقانونی به کار می‌روند. اما چرویسنکی ضمن اشاره به اینکه جنت یلن آن‌قدرها هم بد نیست گفت :

اول از همه باید بگویم که هر کسی از استیون منوچین که از هر چیز مرتبط با ارزهای دیجیتال متنفر بود بهتر است. درست است که احتمالاً جنت یلن اکنون یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال نیست اما انتظار دارم که او در یادگیری و شنیدن دیدگاه‌ها منعطف‌تر باشد و در تصمیم‌گیری در خصوص مقررات جدید از نظام قانونی پیروی کند نه عقیده‌های شخصی، و این چیز خوبی است.

رئیس جمهور جدید آمریکا همچنین گری گنسلر را به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار منصوب کرده که به نظر می‌رسد نسبت به رئیس سابق، رویکرد پذیراتری نسبت به مأموریت تمرکززدایی در پیش گرفته باشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *