مسترصراف > ارز دیجیتال > تلاش بانک مرکزی روسیه برای مهار روند روبل‌های خارج شده از حساب‌های بانکی .
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

سرمایه گذاران تازه کار در روسیه به‌زودی گزینه‌های کمتری را برای کاهش نرخ بهره در حساب‌های پس انداز روسیه پیدا می‌کنند.علاوه‌بر خود سرمایه گذاران، بازنده‌های بزرگ احتمالاً پلیکیشن‌های تجاری مانند “رابین‌هود” هستند که اولین هدفشان است.

به گزارش کوین‌تلگراف، طبق اعلامیه 30 دسامبر، بانک مرکزی روسیه در تلاش است تا سیستم عامل‌های معاملات اوراق بهادار را تحت فشار قرار دهد تا اقدامات مربوط به “کاهش ریسک” را که برای اولین بار در ماه ژوئیه تصویب شد، انجام دهد.

در آخرین اطلاعیه، CBR توصیه می‌کند پلتفرم‌ها و برنامه های کاربردی اوراق بهادار دارای سیستم هایی برای اطمینان از عدم امکان انجام معاملات درون بستر و در نتیجه خرید سهام یا سایر اوراق بهادار از ناشران خارجی توسط سرمایه گذاران غیرمجاز هستند، به جز موارد تأیید شده توسط CBR.

CBR به‌همین ترتیب درتلاش است تا شرکت‌ها را از ارائه محصولات پیچیده سرمایه گذاری – “اصطلاحی که عمدتا با معاملات اهرمی یا مشتقات همراه است” – به سرمایه‌گذاران غیرمجاز متوقف کند، مگر اینکه شرکت‌هایی که این سرمایه‌گذاری‌ها را ارائه می‌دهند، بازدهی تضمین شده حداقل دو سوم نرخ اصلی بانک مرکزی را ارائه دهند. در‌حال‌حاضر با نرخ کلیدی 4.25٪ ، پلتفرم‌ها باید بازده 2.83٪ را تضمین کنند.

اینکه قصد واقعی آن‌ها حمایت از سرمایه‌گذاران است تاحدزیادی مورد تردید است. در حالی که 4.5٪ آن هم فقط برای ایالات متحده حسادت‌انگیز است. حساب پس‌انداز، بی‌ثباتی روبل از زمان تحریم‌ها در سال 2014 و اخیراً ، سقوط بازار در مارس 2020، تعداد زیادی از سرمایه گذاران را برای اولین بار به بازار سهام سوق داده است.

در ماه اکتبر ، CBR به طور مشابه دستورالعمل‌هایی را برای محدودکردن سرمایه‌گذاران غیرمجاز از خرید بیش از 600000 روبل (از زمان انتشار، چیزی بیش از 8000 دلار آمریکا) رمزنگاری در یک سال صادر کرد. این رهنمودها بخشی از توضیحات قانون کشور “درباره دارایی‌های مالی دیجیتال” بود که از سال جدید به اجرا درآمد.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *