مسترصراف > ارز دیجیتال > تغییر نظر میلیاردر معروف و تمجید از سیاست پولی بیت کوین
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

میلیاردر مشهور و مالک باشگاه ورزشی بستکبال دالاس ماوریکس و از جمله منتقدان بیت کوین، مارک کوبان (Mark Cuban)، در توییت های رشته ای خود ضمن تعریف کردن و تحسین سیاست پولی بیت کوین، بر ضرورت استفاده شرکت‌ها از بیت کوین نیز تأکید کرد.

به گزارش کوین تلگراف، جهش این روز های قیمت بیت کوین و ثبت رکورد های قیمتی جدید و جدیدتر، باعث شده است تا برخی از منتقدان اظهارنظرهایی مثبت در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال انجام دهند. مارک کوبان یکی از این افراد شمرده می شود که تحت تاثیر این ارز دیجیتال قرار گرفته است.

مارک کوبان هفته گذشته در توییتی اعلام کرد که طرفداران دالاس ماوریکس می‌توانند محصولات تبلیغاتی این باشگاه را با بیت کوین بخرند. او در ادامه اعلام کرد در صورت پرداخت با بیت کوین، ۲۵ درصد تخفیف هم شامل خریداران خواهد شد. نکته جالب اینجاست که کوبان اشاره‌ای به کارت هدیه ۲۵ دلاری‌ای که در صورت خرید بیش از ۱۵۰ دلار با بیت کوین به خریداران تعلق می‌گرفت نکرده بود.

همه این مسائل در حالی است که کوبان همواره به‌عنوان یکی از منتقدان بیت کوین شناخته می‌شود. او در مصاحبه‌ای به صورت طعنه آمیزی اعلام کرده بود که «موز» کالایی بهتر از «بیت کوین» است.

اکثر کارشناسان خاصیت بیت کوین به‌عنوان یک ذخیره ارزش را بیش از آنکه یک اتفاق در نظر بگیرند، یک روند و برنامه می‌دانند که رسیدن به آن پیش‌بینی شده بود.

این میلیاردر مشهور در توییت امروز خود، به تمجید از سیاست پولی روی‌برنامه بیت کوین پرداخته است. طبق نظرات او، شرکت‌هایی که در بازارهای سهام عمومی عرضه می‌شوند، باید با عقل به خرج دهند و تورم سهام خود را محدود کنند.

با توجه به صحبت‌های مارک کوبان، می‌توان او را هم به لیست آن دسته افرادی اضافه کرد که در سال ۲۰۲۰، رویکرد انتقادی خود در مورد بیت کوین را تغییر داده‌اند و به تعریف و تمجید از آن و همچنین برنامه های مالی و پولی آن می پردازند.

البته این موضوع نیز شایان توجه است که به‌عقیده بسیاری، هنوز زود به نظر می رسد که مارک کوبان را به‌عنوان یکی از طرفداران بیت کوین به حساب بیاوریم؛ چراکه او چندی پیش این حرف ها را زده بود:

“بیت کوین بیشتر از آنکه یک راه‌حل باشد، [مانند] یک دین است که پیروان آن دست به دع هستند تا همه چیز در جهان از هم بپاشد!”

او هفته پیش در جواب توییت ایلان ماسک که گفته بود بیت کوین هم مثل ارزهای فیات عمل می کند، این توییت را منتشر کرد:

“به نظر من کفرآمیز است! فقط و فقط کفرآمیز!”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *