مسترصراف > ارز دیجیتال > تخلیه ۱.۶ میلیارد دلار اتر از صرافی‌ها؛ علت آن چیست؟
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در بازار اتریوم چندین نهنگ که مشغول انتقال و خارج‌کردن دارایی‌های خود از صرافی‌ها هستند شناسایی شدند. دکریپت گزارش کرد: موجودی اتریوم در صرافی‌های ارز دیجیتال کاهش یافته و به ۱۵.۴ میلیون اتر، یعنی ۲۲ میلیارد دلار رسیده است که این مقدار کمترین میزان طی ۱۵ ماه گذشته است.

از ۵ روز قبل یعنی زمانی که ۱۶.۶ میلیون اتر در صرافی‌ها موجود بود، انتقال کوین‌ها از صرافی به کیف پول‌ها آغاز شد. این به این معناست که ظرف مدت ۵ روز، ۱.۷ میلیارد دلار اتر از صرافی‌ها برداشت شده است. ویل آلرت که در توییترش تراکنش‌های بزرگ ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند، گفته است که بیشترین انتقال‌ها، از صرافی‌ها به کیف پول‌های ناشناس صورت گرفته است.

تحلیل‌گر کوانتوم اکونومیکس، آقای پدرو فبررو، عقیده دارد که خروج این حجم از اتریوم از صرافی‌ها می‌تواند به سه علت رخ داده باشد.

فبررو اظهار کرد که اولین علت برای برگرداندن اتر به کیف پول‌ها، سهام‌گذاری‌کردن در “دیفای” (صنعت نوپا و غیرمتمرکز پروتکل‌های مشتقات ترکیبی، وام‌دهی و صرافی‌های غیرمتمرکز) است.

با این وجود تصور نمی‌کنیم که این موضوع در خروج اتر از صرافی‌ها آنچنان مژثر بوده باشد. براساس آمار دیفای پلاس، یعنی وب‌سایتی که حجم ارزهای دیجیتال لاک‌شده در دیفای را رصد می‌کند، حجم اترهای لاک‌شده در دیفای در چند روز گذشته را  ۷ میلیون واحد دانسته که بعد از آن به ۶.۹ میلیون اتر و پس از آن دوباره به ۷ میلیون اتر رسیده است. اگر  آمار دیفای پلاس درست باشد و آن ۰.۱ میلیون اتر از صرافی‌ها آمده باشند، می‌شود گفت این مسئله توجیهی برای کاهش تنها ۰.۱ میلیون اتر از صرافی‌ها است . پس چه بر سر باقیمانده اتریوم‌ها آمده است؟

دلیل دوم از نظر فبررو این است که تعداد اترهای لاک‌شده در بیکن چین از ماه دسامبر، با افزایش ۳۲۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

او به اترهای لاک‌شده به در اتریوم ۲.۰ که به صورت هوشمند انجام شده اشاره کرده و آن را یک پیشرفت گسترده در بلاک چین اتریوم می‌داند. کاربران به‌منظور ایمن نگه‌داشتن شبکه و کسب پاداش سهام‌گذاری، توکن‌هایشان را در دسترس شبکه قرار می‌دهند.

دلیل دوم فبررو احتمالاً درست‌تر از دلیل اول است. در ۱۹ ژانویه ، ۱۷۰.۰۰۰ اتر و یک روز بعد از آن  ۲۰۰,۰۰۰ اتر در شبکه اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شدند. این حدس قابلیت توجیه یک‌سوم از اترهای خارج‌شده از صرافی‌ها را ‌دارد، ولی تکلیف مابقی را روشن نمی‌کند. با این حال، علیرغم اینکه میزان اترهای سهام‌گذاری‌شده در اتریوم ۲.۰ از پنج‌شنبه با رشد چشمگیری مواجه نشده، اما تخلیه اتریوم از صرافی‌ها باز هم ادامه یافته است.

سومین دلیل فبررو این است که سرمایه‌گذاران نهادی و پول‌های هوشمند مثل گری اسکیل، به جمع‌آوری اتریوم مشغولند.

اما براساس شاخص‌های وب‌سایت BYBT، گری اسکیل برای صندوق معاملاتی عمومی خود، اترهای زیادی نخریده است.

پس چه بر سر مابقی اترها آمده است؟ شاید معامله‌گران شخصی و هودلرها سایر اترها را از صرافی‌ها تخلیه کرده‌اند. ولی به اعتقاد فبررو برداشت اتریوم از صرافی‌ها از مقصد این اترها مسئله بااهمیت‌تری است. وی در این رابطه توضیح داد:

به اعتقاد من معنی‌ آن این است که قیمت اتریوم برای صعود شانس بالایی دارد. هر چقدر که میزان اتریوم در صرافی‌ها پایین‌تر باشد، بیشتر به افزایش قیمت اتریوم نزدیک خواهیم شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *