مسترصراف > ارز دیجیتال > تحلیل قیمت ریپل: ایردراپ Flare و همچنین امیدواری‌ها برای افزایش قیمت XRP
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نرخ ریپل در حال حاضر در محدوده‌ای است که برای ادامه سیر افزایشی خود باید از وضعیت مقاومتی موجود به شرایط حمایتی حرکت کند. در این میان، گروه زیادی از تحلیل‌گران عقیده دارند که ایردراپ توکن‌های فِلِیر می‌تواند به منزله روزنه امیدی برای این جهش نمود کند.

طبق گزارش کوین تلگراف، قیمت ریپل، مقارن با سیر صعودی نرخ بیت کوین که بسیار جلب توجه کرد، رشد بسیار بالایی را در کارنامه خود ثبت کرد. به‌نظر گروهی از تحلیل‌گران، ورود سرمایه‌گزاران کلان و کمپانی‌های وال استریتی موجب رشد قیمت بیت کوین گردید و این در صورتی است که از بین رفتن مقاومت چندین ساله قیمت این ارز دیجیتال ، جهش ناگهانی قیمت ریپل را سرعت بخشید.

احتمالا ریپل در هفته‌ی بعد ، ایردراپ توکن‌های شبکه فلیر را استارت می‌زند، اما علیرغم عرضه این توکن‌ها، نرخ ریپل هنوز هم پایین ۱ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا بی‌ثباتی‌ای که اخیراً پیش آمده به دلیل “خرید در زمان شایعه و فروش در زمان خبر اصلی” است یا اینکه مجبوریم در انتظار جهش دیگری در قیمت‌ها بنشینیم؟

نمودار نرخ ریپل در زمان فریم یک روزه – اولین اوج بالاتر از ژانویه ۲۰۱۸

 

هم ارز ریپل و هم دلار در هفته‌های قبل عملکردی خوب و قابل پذیرش داشته است. طی این زمان قیمت ریپل از ۰.۲۲ دلار تا اوج ۰.۸۸ دلاری افزایش یافت. این افزایش سیری شبیه به روندهای قبلی ریپل داشت که در آنها جهش بزرگ و بعد از آن نوسانات شدید را شاهد هستیم.

گفتنی است که جهشی که به تازگی پیش آمد موجب شد تا سیر نزولی چند ساله قیمت ریپل از میان برداشته شود. همان‌گونه که در نمودارها دیده می‌شود، این روند از میان برداشته شده و اوج‌های بالاتری نیز به ثبت رسیده است. بعد از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ و شروع سیر نزولی، این دفعه اولی است که ثبت اوج‌های بالاتر روی نمودار ریپل را می‌بینیم.

در ماه اوت هم رالی یکسانی دیدیم. در مجموع این رالی موجب گردید تا نرخ ریپل از ۰.۱۶ دلار تا ۰.۳۳ دلار افزایش یابد. بعد از آن بود که ریپل تا نزدیکی ۰.۲۲ دلار، اصلاح گردید. این عملکرد موجب شد تا ناحیه مقاومتی به یک ناحیه حمایتی تبدیل شود و بعد از آن جهش تا ۰.۸ دلار را داشته باشیم. ناگفته نماند که ماه قبل قیمت ریپل در صرافی کوین بیس تا ۰.۹ دلار هم معامله شد.

نمودار قیمت ریپل

شایان ذکر است که نوسانات قبل از جهش‌های ناگهانی و وسیع ریپل، گاهاً علامت‌هایی از این سیر را با خود یدک می‌کشند. اکثر مواقع نیز بعد از جهش‌های این چنینی خواهیم دید که روندهای اصلاحی شروع می‌شوند. تصویر بالا چهار جهش گذشته ریپل را به نمایش می‌گذارد که شباهت‌هایی با جهش اخیر دارد

اینچنین جهش‌هایی با این میزان وسعت، غالباً بعد از بازه‌های طولانی‌ اصلاح اتفاق می‌افتند. این بازه‌های زمانی نیز در اکثر مواقع چند هفته تا چند ماه به طول می‌کشند و شرایط را برای صعود مهیا می‌کنند.

غالباً چنین اصلاحاتی باید انجام گیرد تا صعود میسر شود، پس باید بگوییم که وجود این دوره‌ها برای درنوردیدن سطوح بالاتر لازم است و می‌توان آنها را سیگنال‌های مثبتی دانست. اکثر مواقع، پیشرفت‌های ناگهانی و زیاد قیمت، تا حوزه مقاومت قبلی افزایش می‌یابد و در مجموع باعث تغییر شرایط حمایتی به شرایط مقاومتی صعودی می‌شوند.

نمودار قیمت ریپل

زمان فریم روزانه نمایانگر این است که بعضی از نقاط قیمتی نسبت به سایرین اهمیت بالاتری دارند. این سطوح با توجه به تغییرات تاریخی قیمت ریپل به وجود آمده‌اند. آنطور که پیداست دو سطحی که بر روی تصویر نمودار دیده می‌شود مقاومت قبلی باشند.

ناحیه اول سطح ۰.۴۵ دلاری می‌باشد که هفته قبل رسیدن قیمت به آن را مشاهده کردیم. در آن زمان نرخ بیت کوین هم تا ۱۶,۲۰۰ دلار تصحیح شده بود. بعد از رسیدن به ۰.۴۵ دلار تبدیل حمایت به مقاومت را مشاهده کردیم

نوسانات ایجاد شده مؤید همبستگی بالای ارزهای دیجیتال هستند. تا وقتی که قیمت بیت کوین ثباتی نسبی داشته باشد، ابزار کوین‌های بازار قادرند روند صعودی خود را حفظ کنند. این در حالی است که بلافاصله با آغاز سیر تصحیحی بیت کوین، ابزار کوین‌ها هم از سیر شبیه به آن پیروی نموده و معمولا تصحیح آنها از بیت کوین شدیدتر است.

شایان ذکر است که اگر بیت کوین اصلاحی شدیدتر از میزان نرمال را شروع کند، ناحیه بعدی که باید به آن دلخوش بود، سطح ۰.۳۲ دلاری خواهد بود. این ناحیه بیشتر از یک سال عملکرد مقاومتی داشته و به همین دلیل، قرار گرفتن آن در مسیر حمایتی، روندی صعودی به شمار می‌رود.

به احتمال زیاد وصول به هر دو ناحیه برای نرخ ریپل صعودی باشد. هرچند اصلاح این‌چنینی برای افرادی که روی ۰.۷ دلار و حتی بیشتر از آن خرید نموده‌اند، تا حد زیادی غیرقابل پذیرش خواهد بود؛ به همین ترتیب، اگر قیمت ریپل بیشتر از ۰.۴۵ دلار یا ۰.۳۲ دلار ثابت گردد، ثبت کف بالاتر را خواهیم داشت.

نمودار قیمت ریپل

در تصویر نمودار بالا، شکلی کلی از وضعیت بازار به نمایش گذاشته شده و میبینیم که پامپ اخیر قیمت، موجب شد اولین اوج بالاتر از سال ۲۰۱۸ تا به الان ثبت شود.

بعد از یک اوج بالاتر، بازار مجبور است کف بالاتری نیز به ثبت برساند تا بتوان آن را روندی ادامه‌دار دانست. اگر هر کدام از این نواحی مقاومتی، در مسیر حمایتی قرار گیرد، قیمت ریپل آماده‌ی تجربه‌ی یک جهش دیگر خواهد بود. در وضعیتی که ثبت اوج بالاتر را مشاهده  کنیم، ۱ دلار هدف بعدی خواهد بود. بعد از ۱ دلار، راه برای رسیدن به ۱.۵ دلار باز می‌گردد.

 

برچسب ها:
, , , , , , , , ,

یک دیدگاه برای “تحلیل قیمت ریپل: ایردراپ Flare و همچنین امیدواری‌ها برای افزایش قیمت XRP”

  1. سلام دوستان برای راهنمایی از دریافت توکن اسپارک در یک صرافی ایرانی که پشتیبانی می کنه و با اسنپ شات می گیره که مربوط به ریپل میشه یا معرفی کیف پولی که ۲۰ ریپل در اول کار بلوکه نمی کنه به آیدی بنده در تلگرام یا روبیکا مراجعه کنید.
    @BEHNAM_1_KING
    شماره برای واتساپ 09309229746

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *