مسترصراف > ارز دیجیتال > تحلیل بازار قیمت بیت کوین: احیاء مجدد قیمت بیت کوین به سطوح بالا!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

پادشاه ارزهای دیجیتال بعد از سقوط به رقم ۱۷,۶۵۰ دلار توانست قسمتی از این کاهش قیمت را بازگردانی کند. هم‌اکنون هر واحد بیت کوین حوالی ۱۸,۳۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

طبق گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، در روز گذشته بعد از آنکه قیمت بیت کوین از حمایت ۱۸,۵۰۰ دلاری عبور کرد، حمایت ۱۸,۰۰۰ دلاری را هم شکست و در موقعیتی پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته متوقف و ثابت شد.

پس از این سقوط ما شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۶۵۰ دلار بودیم . همچنین پایین‌ترین قیمت این ارز در ناحیه ۱۷,۶۴۴ دلار تثبیت شد. پس از تثبیت این قیمت، بیت کوین شروع به احیای خود نمود و بعد از سر گذراندن مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلار و ۱۸,۲۰۰ دلار به مناطقی بالاتر بر روی نمودار صعود کرد.

با همه‌ی این‌ها، نرخ بیت کوین به‌منظور گذشتن از مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلار با چالش زیادی درگیر شد؛ بخاطر اینکه این ناحیه به شدت مقاومت داشت. هم اکنون قیمت بیت کوین با در حال اصلاح مجدد است و مقارن با مشاهده سیگنال‌های نزولی در بازار، نواسان‌هایی در حوالی محدوده ۱۸۳۰۰ دلار دارد. ناحیه قیمتی کنونی در محدوده فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی است که از برگشت قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار تشکیل شده بود.

گفتنی‌است حمایت کلیدی بعدی ۱۸,۱۵۰ دلار است. این حمایت نزدیکی زیادی به فیبوناچی ۵۰ درصدی که از بازگشت قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار شکل گرفته بود، دارد.

از طرف دیگر، اگر شرایط حاکم بر بازار صعودی باشد، نواحی ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار که پیش از این نقش حمایتی داشتند، مشکلاتی هستند که قیمت بیت کوین با آن دست و پنجه نرم خواهد کرد. در محدوده مقاومت ۱۸,۵۶۰ دلار در تایم فریم ۱ ساعته نیز سیر نزولی به‌وجود آمده است. گذشتن قیمت بیت کوین از ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار، احتمالا شرایط را برای رسیدن به رقم ۱۹,۰۰۰ دلار فراهم نماید.

اگر بیت کوین در عبور از سد مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلاری موفق نشود، امکان تداوم سیر نزولی بالا می‌رود. به این شکل اولین مقاومت ۱۸,۱۵۰ دلار و بعد از آن ۱۸,۱۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت مهم نیز در ناحیه ۱۸,۰۰۰ دلار قرار گرفته است . بعد از پشت سر گذاشتن این حمایت، احتمال سقوط تا ۱۷,۶۴۴ دلار خواهد رسید. اگر این حمایت نیز به‌درستی انجام نشود، ناحیه حمایتی بعدی به رقم ۱۷,۴۰۰ دلار خواهد رسید.

مَکدی در تایم فریم ساعتی، بسیار سریع مشغول ورود به ناحیه صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در هم‌اکنون بالاتر از ۵۰ قرار قرار گرفته است.

بر اساس توضیحات قبلی، ۱۸,۱۵۰ و ۱۸,۰۰۰ دلار حمایت‌های اصلی‌اند و ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار مقاومت‌های مهم در مسیر قیمت بیت کوین می‌باشند. پس از این مقاومت‌ها، ۱۸,۸۰۰ دلار، مقاومت بعدی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *