مسترصراف > ارز دیجیتال > بیشتر شدن ارزش بیت کوین از هفتمین بانک بزرگ دنیا!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

جیمی دیمون،‌ رئیس جی‌پی مورگان ، در سال ۲۰۱۷ بیت کوین را کلاهبرداری دانست اما امروز، ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار جی‌پی مورگان بالاتر رفت!

دیکریپت گزارش کرد: ارزش بازار بیت کوین بعد از پشت سر گذاشتن قیمت این ارز محبوب از ۲۱,۰۰۰ دلار، به ۳۸۳.۹ میلیارد دلار صعود کرد. این در شرایطی است که ارزش بازار جی‌پی مورگان  ۲۶۷.۱ میلیارد دلار است؛ین بانک هفتمین بانک بزرگ دنیا است و در حال حاضر ۴.۵ درصد کمتر از ارزش بازار بیت کوین است.

هم‌اکنون ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازارهای مشهوری مانند مسترکارت، نتفلیکس و بانک آف آمریکا هم بالاتر است.

هرگز رابطه نزدیکی بین بیت کوین و جی‌پی مورگان وجود نداشته است. دیمون 3 سال قبل اعلام کرده بود که بیت کوین “حقیقی نیست” و دوام ندارد و دولت‌ها در نهایت آن را از اقتصاد مملکت خود حذف خواهند نمود. او همان سال صفت “کودن” را برای خریداران بیت کوین استفاده کرده بود.

از آن موقع تا به الان، بیت کوین  با سقوط‌ها و صعودهای زیادی مواجه شده است و اکنون هم که رکورد جدیدی را به ثبت رسانیده است، اما هنوز هم جی‌پی مورگان رابطه خیلی خوبی با محبوب‌ترین ارز دیجیتال نداشته و از موضع خود کوتاه نیامده است.

از طرف دیگر، تعداد زیادی از نهاد‌ها، از شرکت‌های مشهور معامله‌گری و پوشش ریسک تا شرکت‌های فعال در حیطه فناوری، به بیت کوین روی خوش نشان داده‌اند و تعداد این شرکت‌ها هر روز بیشتر و بیشتر هم می‌شود.

یکی از این شرکت‌های بنام‌ مایکرواستراتژی ست. این شرکت از ابتدا تا کنون نزدیک نیم میلیارد دلار بیت کوین خریداری نموده است. جک دورسی، صاحب توییتر و از سهام‌داران دانه‌درشت شرکت اسکوئر نیز قبلا طی اظهاراتی گفته بود که با استفاده از اسکوئر نزدیک به ۵۰ میلیون دلار در بیت کوین خریداری نموده است. مس میوچوال، از بزرگترین نهاد‌های بیمه در دنیا، اخیراً اعلام کرد که حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری نموده است.

ناگفته نماند که ماه اکتبر، جی‌پی مورگان طی اظهارات خود اعلام کرده بود که بیت کوین با طلا رقابت می‌کند. می‌شود اینگونه برداشت کرد که از آن موقع تا به الان، موضع جیمی دیمون در رابطه با دیدگاهش به بیت کوین هم اندکی ملایم‌تر شده باشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *