مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین های هک شده Mt. Gox بازگردانده می شود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از سپری شدن چندین سال از هک بزرگ صرافی مت گاکس (Mt. Gox)، پیش‌نویس ظرح بازگردانی وجوه سرقت‌رفته ارائه‌ شد.

به گزارش دکریپت، یکی از مسئولین حقوقی مت گاکس پیش‌‌نویس طرح اعاده اعتبار را به ثبت رساند. این طرح به کاربران سابق این صرافی بیت کوین‌هایشان را بازمی‌گرداند.

در پیش‌نویس این طرح آمده است:

“دادگاه منطقه توکیو و یک بازپرس این پیش‌نویس اعاده اعتبار را بررسی و مشخص خواهند کرد که آیا بر اساس این پیش‌نویس اقدامی انجام می‌شود یا خیر.”

به‌ دیگر سخن، طرح ارائه‌شده بررسی خواهد شد و اگر دادگاه توکیو با آن موافقت کند، در آینده نزدیک سرمایه کاربران سابق مت‌ گاکس به آنها پس داده می‌شود.

هک شدن صرافی مت گاکس که از آن به‌عنوان بزرگترین هک تاریخ ارزهای دیجیتال یاد می‌شود، به تعطیلی این صرافی منجر شد که در آن زمان میزبان بیش از ۷۰٪ مبادلات بیت کوین بود. تاکنون چندین بار در دادگاه‌های مختلف برای رهگیری هکرهای این صرافی و یافتن مجدد بیت کوین‌ها تلاش شده است.

قرار است مبلغی نزدیک به ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین به کاربران سابق مت گاکس برگردد که با قیمت‌های امروز، ارزش این مقدار بیت کوین به حدود ۲.۶ میلیارد دلار می‌رسد.

در فوریه ۲۰۱۴ (نزدیک به 7 سال پیش)، زمانی که هک مت گاکس اعلام شد، قیمت هر واحد بیت کوین حدود ۷۰۰ دلار بود. بنابراین سرمایه گذاران سابق این صرافی بیت کوین‌های خود را با بیش از 2,700 درصد سود پس خواهند گرفت.

برچسب ها:
, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *