مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین دست بردار نیست، همچنان در حال صعود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

قیمت بیت کوین چندین ساعت قبلبار دیگر رکورد تازه‌ای ثبت کرد و توانست از ۲۹,۰۰۰ دلار عبور کند. حالا بسیاری از تحلیل‌گران منتظرند با به پایان رسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی، بیت کوین هم مقاومت روانی ۳۰,۰۰۰ دلار را بشکند.

به گزارش کوین دسک، قبل از جهش گذشته، قیمت بیت کوین در حال تثبیت قیمت خود در سطوح پایین‌تر بود. این در حالی است که روز سه‌شنبه هم بار دیگر شاهد رکوردشکنی قیمت بیت کوین بودیم.

در جهش دیشب، قیمت بیت کوین پس از صعود ۵ درصدی و ثبت اوج ۲۹,۲۸۰ دلاری با اصلاح همراه شد و تا ۲۹,۲۳۱ دلار پایین آمد. با توجه به قیمت فعلی، بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به امروز، ۳۰۰ درصد رشد کرده است و هودلرها انتظار رسیدن به قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار را می کشند.

دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، کارشناس بخش تحقیقات شرکت بیکوانت (Bequant)، در مصاحبه خود اظهار داشت:

  “باید انتظار ورود موجی پر هیاهو از سرمایه سرمایه‌گذاران خرد را داشته باشیم. انتظار دارم که با آغاز سال جدید میلادی، قیمت بیت کوین هم از ۳۰,۰۰۰ دلار عبور کند.”

به‌گفته تعداد زیادی از تحلیل گران، ورود نام‌های بزرگی همچون اسکای بریج، مس میوچوال، گوگنهایم و مایکرواستراتژی به بازار بیت کوین باعث شده است تا روند صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال قوت بیشتری بگیرد. این شرکت‌ها در مجموع صدها میلیون دلار بیت کوین خریده‌اند.

حالا که سال ۲۰۲۰ در حال اتمات است، برخی از مدیران سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در پی آن هستند که بیت کوین بخرند. این کار که یکی از تکنیک‌های بازارهای سرمایه به حساب می‌آید به این شرکت‌ها و صندوق‌ها کمک می‌کند تا بیشتر در معرض دید دیگران قرار گیرند. آنها بیت کوین می‌خرند تا بگویند آنقدر باهوش بوده‌اند که در سال ۲۰۲۰ وارد بازار بیت کوین شوند، ولی هرگز نخواهند گفت که بیت کوین‌هایشان را در چه زمانی خریده‌اند!

از جهتی دیگر، فدرال رزرو و دیگر بانک‌های مرکزی جهان هم در حال آماده‌سازی برای عرضه بسته‌های مالی جدید خود هستند. بسیاری بر این باورند که این بسته‌ها که برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم قرار می‌گیرند، باعث افزایش قیمت خواهند شد؛ چراکه تورم دلار را بیشتر می‌کنند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *