مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین در هفته آینده پرنوسان ظاهر خواهد شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

انتطار می رود که نردیک به ۲.۳ میلیارد دلار قراردادهای اختیار بیت کوین روز جمعه منقضی شود. با استناد بر این حجم از قراردادهای آتی، کارشناسان انتظار دارند شاهد افزایش نوسانات بازار بیت کوین طی هفته آینده باشیم.

به گزارش کوین تلگراف، روز جمعه و همزمان با شروع سال جدید میلادی، قراردادهای مشتقه بیت کوین منقضی می‌شود. به‌ باور تحلیل‌گران این اتفاق باعث افزایش نوسانات در بازار خواهد شد.

اطلاعات و داده های نموداری اسکیو نشان می‌دهد که روز جمعه بیش از ۱۰۲,۲۰۰ قرارداد اختیار بیت کوین منقضی خواهد شد.

قراردادهای اختیار به دارندگان این امکان را می‌دهد در موعد مقرر اقدام به خرید یا فروش بیت کوین در رقم توافق‌شده کنند؛ این قیمت، قیمت توافقی (Strike Price) نام دارد. قیمت توافقی حجم زیادی از قراردادهای اختیاری که روز جمعه منقضی می‌شوند، در بازه ۱۵,۰۰۰ دلار تا ۲۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

معمولاً سررسید قراردادهای اختیار باعث افزایش نوسانات قیمت می‌شود؛ چراکه دارندگان قراردادها به فکر تسویه آنها می‌افتند. از طرفی دیگر، معامله‌گرانی که در وضعیت سود قرار دارند ممکن است ارزهای خود را بفروشند.

سوابق و تجارب سال های گذشته نشان می‌دهد که تأثیرات این قراردادها، یک الی دو روز پیش از تاریخ سررسید خود را نشان خواهد داد و باعث افزایش نوسانات بازار می‌شود.

در سال ۲۰۲۰، بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی به‌سمت بیت کوین کشیده شده‌اند و به‌عقیده بسیاری این مسئله از جمله عوامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین بوده است. هفته گذشته، پلتفرم ابزارهای مشتقه دریبیت (Deribit)، قراردادهای آتی بیت کوین با قیمت توافقی ۱۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) ارائه کرد. این قراردادها برای آن دسته از سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی است که تصور می‌کنند قیمت بیت کوین در بازارهای آتی به محدوده ۶ رقمی خواهد رسید.

در دوره کنونی، بازار بیت کوین در یک چرخه صعودی و رو به افزایش قرار دارد و بسیاری دلیل این چرخه صعودی را ورود سرمایه‌گذاران نهادی می‌دانند. علیرغم احتمال افزایش نوسانات قیمت بیت کوین، همچنان شاهد حمایت قوی سرمایه‌گذاران نهادی از این ارز دیجیتال هستیم. از سوی دیگر، داده‌های تازه نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌هایی که کمتر از ۲۵ درصد ارزهای دریافتی خود را می‌فروشند در حال افزایش است.

همچنین در این رابطه شرکت تحلیلی چینالیسیس، در تازه‌ترین آمار خود نشان داده است که این کیف پول‌ها حدود ۷۷ درصد از ۱۴.۸ میلیون واحد بیت کوین در دسترس را در اختیار دارند. بیت کوین‌های در دسترس به بیت کوین‌هایی گفته می‌شود که دسترسی به آنها از طریق کیف پول‌ها ممکن است و به‌اصطلاح گم نشده‌اند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *