مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین در اوج جدید، 27,000 دلار
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

کمتر از ۲۴ ساعت بعد از آنکه ۲۶,۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت، توانست به ۲۷,۰۰۰ دلاری هم برسد.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین امروز توانست از ۲۷,۰۰۰ دلار هم عبور کند. در روزها و هفته‌های اخیر، قیمت بیت کوین رکوردهای قیمتی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته است. این رکوردشکنی‌ها بعد از آن کلید خورد که مقاومت روانی ۲۰,۰۰۰ دلار، ۱۶ دسامبر (۶ دی) شکسته شد.

در تاریخ 25 دسامبر (روز جمعه) برای اولین بار شاهد عبور قیمت بیت کوین از ۲۵,۰۰۰ دلار بودیم. ساعاتی پیش هم بیت کوین با رسیدن به محدوده ۲۶,۹۶۰ دلار، رکورد قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. با احتساب جهش ۷.۳۹ درصدی اخیر، قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به حال، رشدی ۲۵۰ درصدی داشته است.

به‌ باور بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار، ورود سرمایه‌گذاران نهادی و نام‌های بزرگی همچون مس میوچوال، گوگنهایم و اسکای بریج کپیتال، یکی از مهم ترین عوامل در تقویت روند صعودی بیت کوین است.

از جهتی دیگر، فدرال رزرو هم شبیه به بسیاری دیگر از بانک‌های مرکزی دیگر، با چاپ پول به‌دنبال آن هستند تا عواقب و پیامدهای شیوع ویروس کرونا را کنترل کنند. ریاست جمهوری فعلی  ایالات متحده، دونالد ترامپ با فشار بر کنگره، قصد دارد بسته‌های حمایت بزرگتری را در اختیار شهروندان آمریکا قرار دهد. بسیاری معتقدند که بسته‌های حمایتی بزرگتر به‌عنوان عاملی تسریع‌کننده در رشد قیمت بیت کوین یاد می‌کنند؛ چراکه عده زیادی بیت کوین را به‌عنوان یک سرپناه امن در مقابل مشکلات به حساب می‌آورند.

بعضی دیگر نیز بر این باورند که قیمت بیت کوین تازه عملکرد خوب خود را استارت زده است. آنتونی اسکاراموچی، در اظهارنظری خبر داد که بیت کوین در «مرحله اول» است. تیم دریپر، از هواداران مشهور بیت کوین، در توییت اخیر خود اعلام کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ ده برابر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *