مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید + تحلیل پایدار بودن این روند صعودی
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در روز گذشته شاهد جهش مجدد قیمت بیت کوین و رسیدن آن به اوج قیمتش در تاریخ بودیم. در این میان، بسیاری از کارشناسان باور دارند که این جهش، با صعود 2017 متفاوت است و در بلندمدت می‌توان به ادامه این روند صعودی امیدوار بود.

به گزارش کوین دسک، یکی از فاکتور های اصلی که سبب ایجاد تفاوت و تمایز در روند فعلی می‌شود، حمایت سرمایه‌گذاران ثروتمند و بنگاه‌های سرمایه‌گذاری است که در سال 2017 اثری از آن ها دیده نمیشد.

جان تودارو، مدیر قسمت تحقیقات ترید بلاک (TradeBlock)، در صحبت های خود گفت:

“می‌توانید نگاهی به زمان‌بندی این روند جهشی بیندازید که دقیقاً منطبق با زمان بازگشایی بازار آمریکاست.”

او در ادامهء اظهارنظر خود به حجم معاملات در ال‌مکس دیجیتال هم اشاره کرد. در این پلتفرم معاملاتی، اکثر معامله‌گران، نهادها و بنگاه های سرمایه‌گذاری هستند.

همان طور که ذکر شد، ارزش بیت کوین شب گذشته با رسیدن به 19,850 دلار، قله ی جدیدی را ثبت کرد. تودورو در ادامه صحبت‌های خود گفت:

“طی تعطیلات عید شکرگزاری (که مصادق با هفته گذشته بود) و ساعات اندک معاملاتی و همچنین نگرانی‌های قانونی که برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، به آنها در رشته توییت خود اشاره کرد، شاهد اصلاح قیمت و کاهش آن تا ۱۶,۵۰۰ دلار بودیم. در آن زمان تعداد زیادی از مؤسسات سرمایه‌گذاری آمریکایی و معامله‌گران فعالیت چندانی نداشتند. صبح دوشنبه، شاهد بازگشت حجم زیادی از معامله‌گران دانه‌درشت بودیم که با خرید در کف، باعث افزایش قیمت شدند.”

موضوعی که قابل تاکید می باشد، این است که بعضی از شاخص‌های بازار، نشانه‌هایی نزولی از خود نشان می‌دهند. داده‌های کریپتو کوانت نشان داده که پس از عید شکرگزاری حجم ورود سرمایه به صرافی‌ها از حجم خروج سرمایه از آنها بیشتر شده است.

طبق گفته های کی یونگ جو، مدیرعامل کریپتوکوانت، قرارگرفتن این شاخص درون‌زنجیره‌ای‌ در ناحیه مذکور، در کوتاه‌مدت یک نشانه کاهشی به شمرده می شود و ممکن است باعث سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۶,۰۰۰ دلار شود؛ چراکه به نظر می‌رسد فعالیت نهنگ‌های بازار بیت کوین در صرافی‌ها رو به افزایش است و همین مسئله بر فشار فروش می‌افزاید.

شایان ذکر است که فعالیت‌ها روی شبکه بیت کوین هم با سه سال تفاوت های محسوسی دارد. دسامبر 2017، زمانی که قیمت بیت کوین قله قبلی خود را فتح کرد، خیلی سریع و تنها در مدت ۲ ماه شاهد سقوط تا ۵,۹۴۷ دلار بودیم. اما اکنون، نقش سرمایه‌گذاران دانه‌درشت در بازار بسیار موثر است و این یکی از عمده‌تفاوت‌های بازار فعلی و بازار سال ۲۰۱۷ حساب می شود.

قبلا، سرمایه‌گذاران قدرتمند، به شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، ماینرها و سرمایه‌گذاران اولیه این ارز دیجیتال گفته می‌شد. اما طی سال‌های اخیر این تعریف به تدریج تغییر کرد. دنیس وینوکوروف، مسئول بخش تحقیقات کارگزاری بیکوانت (Bequant)، ذکر کرد که حالا سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی، تعریف جدید این کلمه را خواهند ساخت.

بر اساس گفته های وینوکوروف، افزایش ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مثل گری اسکیل (Grayscale)، کوین شیرز (CoinShares) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) دلایل دیگری هستند که نشان می‌دهد که نقش‌آفرینان بازارهای مالی سنتی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. او در ادامه خاطرنشان کرد:

“جنبه همواره صعودی و غیرمنتظره بازار ارزهای دیجیتال، تا حدودی سبب افزایش قیمت شده است. که همین مسئله، سرمایه‌گذاران بیشتری را هم جذب خود کرده و این سرمایه‌گذاری‌ها بر بار جهشی بازار موثرند.”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *