مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت کوین با 900 درصد افزایش، پرسود ترین دارایی دهه اخیر شناخته شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

راندمان افزایشی سالانه بیت کوین با اختلافی نجومی از بازدهی سایر کلاس‌های دارایی بالاتر قرار گرفته است. طی ده سالی که گذشت، بیت کوین با سودی ۹۰۰ درصدی در رقابت با سایر دارایی‌های ارزشمند و متمرکز برای سرمایه‌گذاری، با برتری حداقل ۱۰ برابری پیشتاز بوده است.

طبق گزارشات پایگاه خبری کوین تلگراف، چارلی بیللو (Charlie Bilello)، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری کامپَوند کپیتال ادوایزرز (Compound Capital Advisors)، با گردآوری عملکرد ده کلاس دارایی برتر با استفاده از داده‌های پلتفرم وای چارتس (Ycharts)، به این معیار جالب اشاره کرده است.

در پاسخ به اطلاعات جمع آوری شده، محقق شرکت مساری، روبرتو تالاماس (Roberto Talamas)، تأكید كرد كه پادشاه  صدرنشین ​​سالانه به‌طور متوسط ۲۳۰ درصد بازده ارائه می‌دهد و این میزان بیش از ۱۰ برابر بیشتر از سود سالانه دومین کلاس دارایی در این رده‌بندی است.

بیت کوین با ۹۰۰٪ افزایش ارزش بهترین عملکرد یک دهه اخیر را بین تمام دارایی‌ها به ثبت رساند
  توییت چارلی بیللو با یا مضمون عملکرد دارایی‌های برتر طی ۱۰ سال گذشته

رتبه شاخص نزدک ۱۰۰ (Nasdaq ۱۰۰) ایالات متحده با بازده سالانه ۲۰ درصد در رده دوم قرار گرفته است و پس از آن لارج کپس (Large Caps) با عملکرد متوسط سالانه ۱۴ درصد در رده بعدی جای دارد. لارج کپس به مجموعه سهامی از شرکت‌های آمریکایی گفته می‌شود که ارزش بازاری فراتر از ۱۰ میلیارد دلار دارند. مقام چهارم این جدول با ۱۲.۹ درصد سود سالانه از آنِ سهام شرکت‌های آمریکایی با ارزش بازار کمتر است. شایان ذکر است که سود سالانه سایر کلاس‌های دارایی در رتبه‌های بعدی این جدول، تک‌رقمی هستند.

این اطلاعاتی که منتشر شدند همچنین نشان می‌دهند که طلا از سال ۲۰۱۱ تاکنون بازده سالیانه ناچیز ۱.۵ درصدی داشته است و این دارایی در ۵ سال از ۱۱ سال گذشته، فقط و فقط بازده منفی و ضرر برای سرمایه‌گذاران خود به بار گذاشته است. براساس داده‌های پلتفرم گلد پرایس (Gold Price)، این فلز گرانبها از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون دچار ۸.۵ درصد افت شده است و پیتر شیف (Peter Schiff)، مخالف سرسخت بیت کوین و سرمایه‌گذار برجسته طلا را آزرده‌خاطر کرده است.

از 10 سال پیش (1011 تا کنون)، سود تجمعی شگفت‌انگیز بیت کوین معادل با ۲۰ میلیون درصد بوده است؛ در این بین، بهترین سال از نظر عملکرد این ارز دیجیتال سال ۲۰۱۳ با ۵,۵۰۷ درصد رشد بوده است.

این اطلاعات همچنین بیان می دارد که بیت کوین فقط در دو سال از تاریخ خود با ضرر مواجه بوده است. قیمت بیت کوین طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ به‌ترتیب دچار ۵۸ و ۷۳ درصد افت شد.

از چندین ماه پیش (ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون)، قیمت بیت کوین ۱۰۸ درصد افزایش داشته است. روز گذشته (۲۴ اسفند) پادشاه ارزهای دیجیتال، یک بار دیگر رکورد تاریخی خود را شکست و از مرز ۶۱,۵۰۰ دلار عبور کرد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *