مسترصراف > ارز دیجیتال > بیت‌پی (Bitpay)، در انتظار قرار گرفتن در لیست یکی از بانک‌های ملی آمریکا!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

درگاه بیت‌پی که در زمینه پرداخت به وسیله ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، در حال تلاش برای تبدیل شدن به یک بانک ملی در آمریکا است.

طبق گزارش کوین دسک، مبتنی‌‌بر گزارش حقوقی که در تاریخ ۸ دسامبر در نشریه آتالانتا ژورنال منتشر شده است، بیت‌پی به شرکت بازرسی ارز (OCC) که عهده‌دار منصب قانون‌گذاری بانک‌ها در سطح فدرال است، مراجعه نموده تا بتواند برای فعالیت به‌عنوان یک بانک ملی مجوز بگیرد.

درخواست بیت‌پی طی مدت۳۰ روز بررسی خواهد شد. در این مدت‌زمان۳۰ روزه، آراء مختلف جمع‌آوری شده و بعد از تحلیل به‌سیله ریاست بخش اخذ مجوز این ارگان، نظر نهایی به بیت‌پی اعلام خواهد گردید.

برایان بروکس، مسئول OCC، در ابتدای سال 2020 عنوان کرد که در صدد ایجاد یک شرایط مجوزدهی است که به وسیله آن مسئولیت استارت‌آپ‌های فین‌تک مثل شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده را کاهش دهد. هم‌اکنون صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال و سایر موسسات پرداخت دیجیتال به‌طور معمول باید اجازه انتقال پول را در هر کدام از ایالاتی که به دنبال فعالیت در آنجا هستند، به‌طور مجزا دریافت نمایند.

در اعلامیه بیت‌پی گزارش شده است که جمع کل ارزش بازار بانک بیت‌پی کمتر از ۱۲ میلیون دلار خواهد بود و ۱۲۰ میلیون سهم نیز برای این بانک ارائه خواهد شد.

مؤسساتی مثل بیت‌پی با مبدل شدن به یک بانک ملی، قادر خواهند بود فرآیند دریافت مجوز برای هر ایالت را پشت‌سر گذاشته و به فعالیت در سطح ملی بپردازند

مدیر کمیته کنترل ارز در ماه سپتامبر آمادگی این بخش را برای بررسی چنین درخواست‌هایی اعلام کرده بود. به‌تازگی او در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی عنوان کرده بود که ارزهای دیجیتال حتما اخبار خوبی را برای ما تا پایان سال خواهد داشت.

با این وجود، این فعالیت‌ها موجب اعتراض بانک‌ها و قانون‌گذاران دموکرات شد که به‌عقیده آنها تمرکز بیش‌ از اندازه آنها روی ارزهای دیجیتال امکان دارد بی‌قانونی را به دنبال داشته باشد.

هفته پیش “مکسین واترز” از اعضای مجلس نمایندگان ایالات‌متحده که عهده‌دار مدیریت بخش خدمات مالی نیز هست در همین مورد طی نامه‌ای به جو بایدن رئیس‌جمهور آینده آمریکا از او درخواست کرد که تعدادی از فعالیت‌های انجام‌شده به‌وسیله رؤسای قبلی این ستاد از جمله تمامی اقدامات برایان بروکس در زمینه ارزهای دیجیتال را منتفی نماید. در حال حاضر معلوم نیست که آیا بایدن در این دوره درخواست او را عملی می‌کند یا خیر.

ناگفته نمادند که بروکس قرار است مدیریت یک دوره پنج‌ساله در OCC عهده‌دار شود. پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه قبلی او را برای قرارگرفتن در این منصب معرفی نمود. البته در حال حاضر هنوز رأی‌گیری برای تأیید وی صورت نگرفته است. اگر بروکس مورد تأیید قرار نگیرد، جو بایدن یا جانت یلن، نامزد وزارت خزانه‌داری، امکان دارد مشخص دیگری را انتخاب کنند. گفتنی است که بروکس در گذشته مشاور عمومی صرافی کوین بیس بوده است.

رشیدا طلیب (Rashida Tlaib)، از دیگر اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، هفته قبل طرح قانونی استیبل  را معرفی نمود. براساس این طرح، همه صادرکنندگان استیبل کوین مجبورند که منشور بانکی دریافت نمایند.

بیت‌پی این اقدام را موردتأیید قرار داد و اعلام کرد:

اقدامات ما به‌عنوان یک بانک ملی به رعایت موارد سخت‌گیرانه در حوزه امنیت بستگی دارد و باید صحت آن تأیید شود. این مسئله این اطمینان را که خدمات ما در سطح عالی خواهد ماند به مشتریانمان خواهد داد و برای ما شرایطی فراهم خواهد کرد تا از یک قانونی منسجم تبعیت کنیم.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *