مسترصراف > ارز دیجیتال > بلومبرگ: بازار بیت کوین همچنان سیر صعودی دارد.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در گزارش جدید بلومبرگ، ضمن تعریف فراوان از عمق و نقدینگی موجود در بازار بیت کوین، گفت که سیر صعودی کنونی با بازار صعودی سال 2017 فرق‌های بسیاری دارد. بلومبرگ به تداوم سیر صعودی و افزایشی بیت کوین همچنان امیدوار است.

کوین تلگراف گزارش کرد: مدتی است که بیت کوین نظر رسانه‌هایی که در سال‌های قبل از مخالفان اصلی این ارز دیجیتال محسوب می‌شدند را تغییر داده و تعداد زیادی از آنها به تعریف مثبت از بیت کوین پرداخته‌اند؛ همین موضوع موجب شده است تا شرایط کنونی با سال ۲۰۱۷ فرق‌های خیلی زیاد و محسوسی داشته باشد.

طبق گزارش دیروز بلومبرگ، به تحلیل و بررسی عواملی پرداخته شد که به‌ نظر بلومبرگ آینده‌ای صعودی را برای بیت کوین رقم می‌زنند. این در صورتی است که هفته پیش سقوط ۳,۰۰۰ دلاری در قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را شاهد بودیم.

بلومبرگ عواملی که از تدوام افزایش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال حمایت می‌کنند را برشمرد. از این عوامل می‌توان به قرارداد اختیار باز بیت کوین، تعداد کیف پول‌هایی که موجودی آنها صفر نیست، هش ریت و نبود همبستگی میان بیت کوین و دیگر دارایی‌های شاخص اشاره کرد. در قسمت دیگری از مطلب بلومبرگ نوشته شد: به عوامل تکنیکال بازار و زیاد شدن پذیرش پادشاه ارزهای دیجیتال به سیله وال استریتی‌ها بنگرید.

با اینکه روند خرید و فروش بیت کوین همیشه این تا این حد روان نیست، اما این ارز دیجیتال با قیمت بازار ۳۱۵ میلیارد دلاری، نسبت به وضعیت خود در سال ۲۰۱۷ ، بسیا عمیق‌تر و نقدپذیرتر است.

در این گزارش بلومبرگ به حامیان سرسخت بیت کوین نیز گریزی می‌زند که به‌گفته آنها ‌جهش کنونی با جهش سال ۲۰۱۷ فرق فاحشی دارد. تحلیل‌گر بنام بازار، آقای متی گرینسپن ، در بیانیه‌ای پس متفاوت دانست جهش کنونی اذعان کرد:

دفعه آخری که بیت کوین در این فاز قرار گرفته بود، بلاک‌چین چند قدمی انحلال بود ، اما از آن موقع تا به الان شبکه تا حد زیادی ارتقا یافته است.

مدیرعامل پلتفرم نکسو (پلتفرم نکسو بزرگترین پلتفرم بخشیدن وام ارزهای دیجیتال است)، آنتونی ترنشف، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ طبق پیش بینی‌ای گفت: بهای بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۰، رکورد تاریخی خود را می‌شکند. آنتونی ترنشف در تکمیل صحبت‌های خود بیان کرد:

نمایشنامه طلای دیجیتال، از هر زمان دیگری قدرتمندتر است. اگر بیت کوین فقط ۱۰ درصد از ارزش بازار طلا را به خود اختصاص دهد، در تایم خیلی کوتاهی به ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

انتقادی نبودن لحن این مقاله می‌تواند نشانگر محکم‌تر شدن جایگاه بیت کوین به‌عنوان یک دارایی قابل اعتماد، چه از سوی سرمایه‌گذاران مطرح و چه از سوی سرمایه‌گذاران خرد، باشد.

قسمتی از این افزایش توجهات را می‌توان به رشد هشت‌ماهه ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال پس از ریزش قیمت در ماه مارس یعنی اسفندماه سال ۹۸ نسبت داد. در این زمان، حرکات بیت کوین تعداد زیادی از دارایی‌های شاخص را درنوردید. کمااینکه با وجود اصلاح قیمت این ارز به ۱۷,۰۰۰ دلار، عملکرد بیت کوین تا به اینجای سال ۲۰۲۰، بیانگر رشد ۱۳۵ درصدی آن است. داده‌های اسکیو حاکی از آن است که در مدت زمان یکسان، طلا ۱۹ درصد و شاخص S&P500 حدود ۱۲ درصد رشد را به خود اختصاص دادند.

استراتژیست ارشد بلومبرگ، “مایک مک‌گلون” که مدت‌های مدید است که نسبت به بیت کوین دیدگاه صعودی دارد، گفت که سرمایه‌گذاران کله‌گنده و افزایش ذخایر بیت کوین آنها به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمک زیادی می‌کند. او در صفحه خود در توییتر نوشت:

آیا بیت کوین قصد دارد جای طلا را بگیرد؟ آمارهای قراردادهای آینده و دستمزدهای پرداخت‌شده توسط طرفین این معاملات، نشان دهنده مثبت بودن پاسخ این پرسش است. به نظر ما، بالا رفتن این نرخ‌ها برای بیت کوین و کاهش متقابل آنها در بحث بازار طلا، نشانگر این است که این ارز بزرگ دیجیتال فاصله زیادی با افزایش قیمت ندارد.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت: ممکن است طلا سال آینده به جایگاه خود برگردد. او همچنین اضافه کرد که این فلز باارزش به‌سمت تصاحب مجدد ۲۰۰۰ دلار بازگشته است.

نوشته مک‌گلون در روز جمعه :

ریزش به سطوح حمایتی در روزهای پایانی ماه نوامبر، موجب به وجود آمدن زیربنای افزایش قیمت طلا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *