مسترصراف > ارز دیجیتال > بلاک چین سولانا در مواجه جدی با یک بحران شش ساعته!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در روز جمعه شبکه سولانا با مشکلاتی درگیر بود که دسترسی کاربران به شبکه را برای ۶ ساعت با محدودیت و مشکل مواجه کرد. بعد از این ماجرا گروهی به حمایت از سولانا پرداختند و عده‌ای هم به طور جدی از این ارز دیجیتال انتقاد کردند.

طبق گزارشات کوین تلگراف، در روز قبل حدود ۶ ساعت در بلاک چین سولانا اختلالاتی به وجود آمد که باعث انتقادات گروه‌های زیادی از افراد نسبت به این ارز دیجیتال شد و در عین حال تعداد بسیاری از سرمایه‌گزاران و معامله‌گران با وجود این مسائل، به حمایت از سولانا پرداختند.

وبلاگ رسمی سولانا همزمان با به وجود آمدن این اختلال نوشت:

در روز جمعه، خوشه شبکه مرکزی بتای سولانا در بلاک ۵۳,۱۸۰,۹۰۰ از حرکت باز ماند و دیگر بلاکی تولید ننمود. بعد از به وجود آمدن این مشکل، تراکنش‌های جدید نتوانستند تأیید شوند.

مشکل شبکه سولانا تقریباً پنج و نیم ساعت طول کشید و پس از آن ۲۰۰ اعتبارسنج شبکه که در محدوده ۸۰ درصد ارزهای سهام‌گذاری شده را در خود داشتند، قادر شدند سازوکار شروع به کار جدید شبکه را با موفقیت به انجام برسانند. بعد از اینکه این سازوکار با موفقیت اجرا شد ، شبکه سولانا مجدداً کار خود را آغاز نمود. گروه سولانا در این باره نوشت:

از اعتبارسنج‌های توانمند خود در سراسر دنیا کمال تشکر را داریم که این اختلال را به درستی شناسایی نمودند و عملکردهای لازم برای شروع به کار دوباره‌ی شبکه را تقویت کردند.

آناتولی یاکوونکو، رییس و موسس سولانا، قبلا عنوان کرده بود که وجود رقابت در بین پروتکل‌های لایه یک را پذیراست و این رقابت می‌تواند شبکه را به کمال برساند. در ۲۴ ساعت قبل قیمت سولانا با ۵ درصد رشد مواجه شده و تا ۱.۹۷ دلار هم افزایش بافته است. این در حالی است که روز گذشته، ثبت کمترین قیمت ۱.۸۵ دلاری برای سولانا را مشاهده کردیم.

بعد از اختلالات و مسائلی که در شبکه سولانا به وجود آمد، تعداد زیادی از افراد به سراغ سولانا را به باد انتقاد گرفتند. از این منتقدان می‌توان جامعه اتریوم و دیگر رقبای لایه یک را نام برد.

شخصی در در یک توییت با با مطرح کردن معاملات روی صرافی غیرمتمرکز سروم که صرافی سولانا است و روی پلتفرم متمرکز FTX سوار شده، عنوان کرد که میزان اندکی بیت کوین در ساعات بعد از رفع اختلال پردازش گردیده است. به نظر او، این مسئله نشانگر این است که به غیر از ربات‌های معاملاتی، درخواست‌های اندکی برای خدمات سولانا انجام می‌شود. وی در توییتر منتشر کرد:

گویا اکنون که سولانا روی سروم مجدداً  فعالیت خود را از سر گرفته است، از یاد برده‌اند که سفارش‌های کاربران واقعی که صددرصد ربات نیستند را روشن نمایند.

مدیرعامل پلتفرم FTX، سم بانکمن در صفحه‌ی خود توییت کرد:

بله، انگار به‌درستی انجام شد!

هرچند در این شرایط گروهی هم از اختلال به‌وجود آمده کمال استفاده را نموده و از سولانا حمایت نمودند.

یکی از محققان بنیاد اتریوم، هادسون جیمسون از واکنش زودهنگام و بازیابی سریع» تیم سولانا تشکر کرد. او در ادامه صحبت‌های خود گفت اتریوم تا به الان چندین بار با اختلالات ناگهانی شبکه مواجه و درگیر شده است.

یکی دیگر از اعضای موسسه اتریوم، “نیک جانسون” ضمن توضیح چالش‌هایی موجود در سیر بلندمدت گسترش اتریوم ۲.۰ ، عنوان کرد که انتقاد بی‌مورد و سعی برای سرکوب کردن، عملکرد عاقلانه‌ای نیست. او در توییتی اعلام کرد:

مشاهده‌ی این مسئله که گروه زیادی از مردم به‌دلیل یک مشکل از سولانا فاصله می‌گیرند، عصبانیت مرا برمی‌انگیزد. بهتر است به زبان نیاوریم که صرفاً اتریوم خوب است و بقیه بدردنخورند.  علی‌الخصوص برای مشکلی که ممکن است در آینده گریبان‌گیر خودمان نیز بشود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *