مسترصراف > ارز دیجیتال > بزرگترین تولیدکننده پالادیم از بلاک چین برای زنجیره تأمین خود استفاده می کند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

شرکت نوریلسک نیکل روسیه، بزرگترین تولیدکننده پالادیوم و نیکلِ با خلوص بالا اعلام کرد که برای مدیریت زنجیره تأمین خود از بلاک چین استفاده می‌کند.

شرکت نورنیکل همزمان با افزایش استقبال شرکت‌ها از راه‌کارهای بلاک چین، اعلام کرد که به شبکه بلاک چین تدارکات اخلاقی موسوم به RSBN می‌پیوندد. این شبکه از ره‌گیری تدارکات اخلاقی یا منبع‌یابی مسئولانه و فعالیت‌های تولیدی از معدن تا بازار را پشتیبانی می‌کند.

به گفته نورنیکل، اقدام برای پیوستن به RSBN در راستای راهبرد گسترده‌تر این شرکت برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته دیجیتال به منظور ایجاد زنجیره تأمین مشتری‌محور انجام می‌شود. این راهبرد نورنیکل شامل توکن‌های مبتنی بر فلزات در پلتفرم جهانی اتمایز نیز می‌شود.

اتمایز یک پلتفرم توکن‌سازی برای ارائه دارایی‌های فیزیکی دیجیتال است. اتمایز و RSBN هر دو پلتفرم‌هایی هستند که مشارکت آی‌بی‌ام و با استفاده از فناوری هایپرلجر ایجاد شده‌اند.

آنتون برلین، معاون فروش نورنیکل، در یک بیانیه گفت:

نورنیکل به‌عنوان یکی از بزرگترین گروه‌های صنعتی جهان و تولیدکننده مواد معدنی که نقشی ضروری در انتقال به یک جهان عاری از کربن دارد، از مسئولیت خود برای پایدار و شفاف کردن زنجیره‌های تأمین فلزات به خوبی آگاه است.

ما بر این باوریم که فناوری‌های دیجیتال RSBN و اتمایز، مسیر نورنیکل و شرکایش را برای مشارکت در چرخه زنجیره ارزش، رهگیری جریان کالا در نزدیک به زمان واقعی و همچنین جایگزینی کاغذبازی دست‌وپاگیر هموار می‌کنند.

مانیش چاولا، مدیرکل محصولات شیمیایی، نفتی و صنعتی در آی‌بی‌ام، نیز درباره پیوستن نورنیکل به RSBN بیان داشت:

نوریلسک نیکل یک الحاق مهم به RSBN است و ما چشم‌انتظار همکاری آنان برای افزایش اطمینان در تدارکات اخلاقی و اهداف پایداری گروه هستیم که تأثیری مستقیم برای موفقیت و پیشرفت مسئولانه همه صنایع دارد.

با پیوستن نورنیکل به RSBN، یک سری از زنجیره‌های تأمین آن برمبنای ملزومات اصلی تدارکات اخلاقی مورد حسابرسی RCS Global قرار خواهد گرفت. این حسابرسی همه مراحل عملیات شرکت را از معادن روسیه گرفته تا پالایشگاه‌ها در فنلاند و روسیه دربر خواهد گرفت.

نورنیکل، ادغام با RSBN را گامی دیگر در راستای دستیابی به پایداری شرکت از طریق ثبت دائمی مواد معدنی در بلاک چین عنوان کرد. این شرکت در گام بعدی توسعه قصد دارد داده‌های دیگر نظیر ضریب انتشار کربن در صنایع اصلی‌تر و دیگر شاخص‌های ESG را نیز ردگیری کند.

هدف پلتفرم RSBN که توسط آی‌بی‌ام ایجاد شده و از هایپرلجر بنیاد لینوکس قدرت می‌گیرد، ارتقای شفافیت در زنجیره تأمین مواد معدنی از طریق فراهم کردن یک رکورد غیرقابل تغییر با امنیت بالا است که امکان اشتراک با اعضای مشخصی از شبکه را نیز دارد.

افزون بر این، گروه RCS Global هم در ابتدای ورود و هم به صورت سالانه هر یک از نهادهای مشارکت‌کننده را براساس ملزومات تدارکات اخلاقی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این ملزومات توسط سازمان همکاری اقتصاد و توسعه و دیگر نهادهای صنعتی معتبر از جمله ابتکار مواد معدنی مسئولانه تعیین شده است.

RSBN برای استفاده توسط تولیدکنندگان تجهیزات اصلی در صنایع مختلف مثل خودروسازی، الکترونیک، هوافضا و صنایع دفاعی و همچنین شرکای زنجیره تأمین آن‌ها مانند شرکت‌های معدنی و تولیدکنندگان باطری طراحی شده است.

اتمایز نماینده یک پلتفرم جهانی فناوری مالی در آمریکا است که فعالیتش دیجیتال کردن و مدرن‌سازی تجربه تجارت برای محصولات، دارایی‌ها و کالاها از طریق فراهم کردن امکان سرمایه‌گذاری مستقیم و امن برای سرمایه‌گذاران است.

اتمایز با استفاده از فناوری قدرت گرفته از بلاک چین، بازاری را فراهم می‌کند که در آن سرمایه‌گذاران امکان خرید هر نوع دارایی دیجیتال را داشته باشند، صادرکنندگان بتوانند دارایی خود را در بستر بلاک چین بفروشند و امکان ایجاد قرارداد مدیریت زنجیره تأمین میان صادرکنندگان و کاربران تجاری وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *