مسترصراف > ارز دیجیتال > برگشتن ارزش بیت کوین به بالاتر از ۳۷,۰۰۰ دلار .
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بیت کوین توانست در مدت یک روز از سد مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلاری عبور کند و تا قیمت ۳۷,۸۵۰ دلار بالا بیاید. طبق گفته‌ها خریداران روی عبور دوباره این ارز دیجیتال از مرز ۴۰,۰۰۰ دلار هدفگذاری کرده‌اند.

قیمت بیت کوین با شکستن مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلاری، در ناحیه ۳۷,۰۰۰ دلار تا ۴۰,۰۰۰ دلار نوسان دارد. این در شرایطی است که با حمایت در محدوده ۳۴,۰۰۰ دلار، طرح سروشانه هم دیگر اعتباری ندارد. این طرح نزولی روی نمودار ۴ ساعته مشاهده شده بود.

بعد کاهش ۲۶.۵ درصدی بیت کوین که در چند روز قبل اتفاق افتاد، تعداد زیادی از کارشناسان اعتقاد داشتند که بیت کوین به یک چرخه نزولی ورود خواهد کرد. اما پس از شکستن مقاومت ۳۶,۰۰۰ دلار، این عقیده هم منتفی شد. در سقوط چند روز گذشته ، ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز ۲۰۰ میلیارد دلار با کاهش روبه‎ رو شد.

باوجود تمام این رخدادها، تحلیل‌گران مسائل مالی بر این عقیده‌اند که آینده بازار سیر مثبتی را دنبال می‌کند. آنها به جز بازار ارزهای دیجیتال، در حیطه امور مالی غیرمتمرکز به دنبال رشد هستند.

اداره کنترل ارز آمریکا به اختصار OCC طی اعلامیه‌ای به بانک‌های این کشور مجوز داد که به غیر از ذخیره و ارائه خدمات امانی برای استیبل کوین‌ها، به انجام تراکنش‌های خود با این ارزها بپدازند. عده‌ای بر این عقیده‌اند که این خبر موجب بالا رفتن قیمت بیت کوین شده است. شرکت انکریج، اولین شرکتی بود که موفق شد مجوز فعالیت یک بانک دیجیتال را از اداره کنترل ارز آمریکا بگیرد.

برایان بروکس سرپرست OCC، در گفتگویی اعلام کرد که آینده آنلاین اقتصاد، مسئله‌ای غیرقابل‌اجتناب است.

شرایط کنونی بیت کوین با چرخه قبلی خود شباهت بسیار زیادی دارد. در چرخه گذشته ، قیمت بیت کوین پس از یک سقوط چشمگیر وارد یک دوره تثبیت گردید و بعد از آن شروع به رشدی سهمی‌وار نمود.

اصولا در زمان فازهای تثبیت قیمت، سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را به‌طرف بازار آلت کوین‌ها روانه می‌کنند و به همین علت بالا رفتن میزان معاملات آنها را خواهیم دید. احتمالا افزایش قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها در روزهای گذشته نیز نتیجه این رخداد است.

در همین زمان، قیمت اتریوم نیز رشد ۳.۹۶ درصدی را تجربه کرده و هم‌اکنون در ناحیه ۱,۱۲۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت پولکادات نیز با رشد ۳۶.۸۹ درصدی به ۱۱.۳ دلار صعود کرد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون ۹۸۳ میلیارد دلار است. در این میان، بیت کوین سهمی ۶۸.۷ درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *