مسترصراف > ارز دیجیتال > با ضعف ریپل قیمت استلار طی یک هفته جهش ۱۹۰ درصدی داشت.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

از دو سال گذشته تا کنون قیمت ریپل به بالاترین میزان خود رسیده است. براساس تحلیل کارشناسان کاهش قیمت ریپل و مطرح کردن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در رابطه با ریپل، از دلایل اصلی جهش استلار به شمار می‌روند.

کوین دسک گزارش کرد، قیمت استلار از روز قبل تاکنون رشد ۳۶ درصدی داشته و هم‌اکنون در حوالی ۰.۳۵ دلار معامله می‌شود. این بالاترین قیمتی است که استلار از نوامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون تجربه کرده است. از طرف دیگر، میزان معاملات استلار هم به موازات این افزایش قیمت، جهشی چشمگیر داشته است.

سوی چانگ، مدیرعامل سی‌اف بنچمارکز، در گفتگویی اظهار کرد:

مقدار معاملات اندازه‌گیری‌شده در رابطه با جفت ارز استلار/دلار، در ۱۴ روز قبل تاکنون، از دو برابر هم بیشتر شده است.

اصولاً موقعی که میزان معاملات به موازات قیمت یک ارز دیجیتال افزایش می‌یابد، نظر تحلیل‌گران این است که جهش مورد‌نظر ثبات خواهد داشت.

دنیس وینوکوروف،‌ رئیس اصلی قسمت تحقیقات بیکوانت، در مصاحبه‌ای گفت که بالارفتن قیمت استلار به علت رخدادهایی است که برای ریپل اتفاق افتاده است. چون استلار نوعی فورک ریپل محسوب می‌شود او این اتفاقات را مهم دانست.

چهارده روز پیش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شکایتی علیه ریپل مبنی بر اینکه از ریپل به فروش بدون‌مجوز اوراق بهادار و عرضه XRPهای ثبت‌نشده اقدام کرده، ارائه کرد. براساس ادعای این کمیسیون، ریپل با این ترفند توانست ۱.۳ میلیارد دلار سود کند و هنوز هم به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. از موقعی که خبر شکایت کمیسیون بورس آمریکا به طور رسمی اعلام شد، قیمت ریپل ضعف شدیدی را تجربه کرده است. این در شرایطی بود که چند هفته قبل از آن، ریپل از رکورد چندساله خود عبور کرد و تا ۰.۶ دلار بالا رفت. به عقیده تحلیل‌گران چالش‌هایی که ریپل با آن درگیر است، موجب جلب توجهات بیشتری به‌سمت استلار شده است

البته نباید از تأثیر مصوبه‌های اداره کنترل ارزی آمریکا (OCC) در افزایش قیمت استلار چشم‌پوشی کنیم. این اداره طبق اعلامیه‌ای گفته بود که بانک‌های آمریکایی قادرند استیبل کوین‌ها و فناوری بلاک چین را برای تسویه قراردادهای خود به‌کار بگیرند. وینوکوروف در این رابطه گفت:

با در نظر گرفتن منازعات ریپل و کمیسیون بورس آمریکا، بعید است که این تصمیم اداره کنترل ارزی چندان سودی برایشان داشته باشد.

بانک مرکزی اوکراین هم دور روز قبل طی اعلامیه‌ای گفت که اقدام به امضای یک تفاهم‌نامه همکاری با استلار نموده تا نسخه‌ای ویژه از بلاک چین این شرکت برای گسترش سازوکارهای پایه‌ خود به‌جهت ارائه یک ارز دیجیتال ملی بهره گیرد. ناگفته نماند که هنوز از تأثیر استلار در گسترش سازوکارهای پایه بانکی اوکراین گزارشی در دست نداریم. چانگ در گفتگویی اظهار کرد:

اطلاعاتی برای انتخاب استلار به وسیله دولت اوکراین منتشر شده تا با پشتیبانی این شرکت، به ساختن ارز دیجیتال ملی خود اقدام کند. این خبر برای استلار خبر خوشایندی است.

تاکنون تعداد زیادی از صرافی‌ها و شرکت‌های مربوطه ارز ریپل را از فهرست ارزهای شرکت خود حذف نموده‌اند. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به گری اسکیل، بیت وایز و بیت استمپ اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *