مسترصراف > ارز دیجیتال > با افزایش قیمت بیت کوین میانگین کارمزدها به ۱۲ دلار افزایش یافت
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

با افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به رکورد تاریخی، کارمزدهای تراکنش‌های پادشاه ارزهای دیجیتال نیز بار دیگر بالا رفت. هم‌اکنون میانگین کارمزدها به ۱۲ دلار رسید.

دیکریپت گزارش کرد، اطلاعات بیت اینفو چارتز، نشانگر آن است که میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به ۱۲ دلار افزایش یافته است. این مبلغ بالاترین کارمزدی است که از ۵ نوامبر تا به الان گرفته شده است. آن موقع بیت کوین روزهای آغازین جهش اخیر خود را می‌گذراند.

مبلغ کارمزد تراکنش‌ها یکشنبه هفته قبل، تنها ۲.۷ دلار بود و صعود آن به نزدیکی ۱۲ دلاری، نشان دهنده  این است که کارمزدها در کمتر از یک هفته افزایش ۳۴۴ درصدی داشته است.

دلیل افزایش ناگهانی کارمزدهای تراکنش‌های بیت کوین، ثبت رکورد جدید این ارز محبوب است، ارزش بیت کوین در این مدت موفق شد با یک جهش ۲۶ درصدی، به اوج تاریخی خود یعنی عدد ۲۴,۲۰۰ دلار صعود کند. هم‌اکنون هر واحد بیت کوین در ناحیه ۲۳,۵۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

هر وقت کاربران به شبکه بیت کوین هجوم می‌آورند و تراکنش‌های بیشتر از حد معمول در آن انجام می‌شود، کارمزدهای آن نیز افزایش می‌یابند. ماینرها در رابطه با پردازش تراکنش‌ها، یک حدنصاب تعیین شده و محدودیتی دارند و همین موضوع موجب بالارفتن میزان کارمزدها می‌گردد، یعنی هر کسی که متقاضی این باشد که تراکنشش را سریعتر انجام دهد، الزاماً باید کارمزد بیشتری پرداخت کند. به همین خاطر، فعلاً فقط اشخاصی تراکنش‌های خود را به انجام می‌رسانند که ثبت تراکنش‌ برای آنها مهم و  فوری باشد و قادر باشند کارمزدهای بالای انتقال را بپردازند.

جو دیپاسکال‌ مدیرعامل شرکت بیتبول کپیتال، در گفتگویی اظهار کرد:

قیمت کارمزد تراکنش‌های بیت کوین بر اساس سقف تعیین شده ماینرها یعنی عرضه و میزان تراکنش‌های انجام شده روی شبکه توسط کاربران یعنی تقاضا مشخص می‌شود. به همین علت با افزایش ناگهانی در استفاده از بیت کوین و انجام تراکنش روی شبکه و افزایش کم ظرفیت ماینرها، می‌بینیم که کارمزد این تراکنش‌ها هر روز افزایش می‌یابد.

شاید این یک توجیه سطحی و ساده باشد که با افزایش قیمت بیت کوین، کارمزد تراکنش‌های آن هم افزایش یافته است. بسیاری از افراد چه با فرض افزایش قیمت برای خرید و چه با ترس از سقوط قیمت آن در موقع فروش باز هم تمایل  معامله بیت کوین دارند.

دفعه آخری که کارمزدها در سطوح فعلی قرار گرفته بود، به اوایل نوامبر برمی‌گردد. آن موقع قیمت بیت کوین در مسیر سیر صعودی خود قرار گرفته بود و در مدت کوتاه چند هفته، افزایش ۲,۰۰۰ دلاری را تجربه کرد.

این در صورتی است که رکورد میزان کارمزدها هنوز هم به ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد. آن موقع میانگین کارمزدها به جهت انجام تراکنش در شبکه بیت کوین به ۵۰ دلار رسیده بود. بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ قیمت ۱۹,۵۰۰ دلاری را تجربه کرده بود.

بالا رفتن ظرفیت ماینرها موجب شد تا کارمزد تراکنش‌های بیت کوین تا حدی که در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته بود، بیشتر نشود. ناگفته نماند که امکان رخ دادن این اتفاق کم نیست و ممکن است که کارمزدها به آن مقدار هم هم افزایش یابند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *