مسترصراف > ارز دیجیتال > بانک مرکزی فرانسه برای ارز دیجیتال ملی مقررات جدیدی وضع می کند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یکی از اعضای برجسته بانک مرکزی فرانسه گفته است که آزمایش یوروی دیجیتال در قسمت کاربردها و استفاده‌های احتمالی،‌ امکان دارد تفییراتی را در چارچوب‌های قانونی و مباحث وضع قوانین پدید آورد.

به گزارش The Block، بانک مرکزی کشور فرانسه برنامه های آزمایشی را برای تست یوروی دیجیتال در امور تسویه حساب‌های مالی با استفاده از دارایی‌های توکنیزه در نظر دارد. طبق گزارشات بانک مرکزی فرانسه، این آزمایش اساسا یک برنامه تستی است.

گفته های این مقام شاخص بانک مرکزی فرانسه در حالی انجام می‌شود که به‌زودی شاهد اعلام تصمیم یوروسیستم مبنی بر تأیید یا رد یورو خواهیم بود. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در مضاحبات اخیر خود، چندین بار خاطرنشان کرده است که ژانویه در این مورد تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

دنیس بو، معاون اول بانک مرکزی فرانسه، در تاریخ پنجشنبه 10 دسامبر، به تشریح نوآوری‌ها در حیطه فناوری‌های مالی پرداخت. او در این حرف هایش به آزمایش‌های جاری در بحث ارزهای دیجیتال ملی هم اشاره کرد. او با تأکید بر ذات متمایل به توسعه برنامه‌های آزمایشی، گفت که احتمال بازنویسی قوانین و چارچوب‌های قانونی وجود دارد. بو همچنین گفت:

“برنامه‌های آزمایشی ای که در پیش روست [طی ۸ مرحله] به ما کمک می‌کنند تا پتانسیل‌های فناوری ‌را بررسی کنیم. همچنین، کمک می‌کنند تا به جواب این سؤال‌ها برسیم که دورنمای فردا چگونه رقم خواهد خورد؟ روش‌های تبادل ابزارهای مالی برای ارزهای دیجیتال ملی چگونه خواهد بود؟

از جهتی دیگر، این امکان را فراهم می‌کنند تا شرایط را برای انجام پرداخت‌های برون‌مرزی یا راه‌های جدید برای ارائه ارزهای دیجیتال ملی به حاضران در حوزه مالی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

در عین حال، این برنامه‌های آزمایشی ما را به نتیاجی می‌رساند که متوجه شویم که آیا چارچوب‌های قانونی فعلی نیاز به همسوشدن با شرایط را دارند یا نه؛ چراکه این برنامه‌ها بر اساس چارچوب‌های حال حاضر به مرحله اجرا در خواهد آمد.”

بو در تکمیل صحبت های خود، آزمایش‌های مذکور را برنامه‌های بانک مرکزی فرانسه در راستای آماده‌سازی و فراهم کردن  شرایط برای یوروی دیجیتال دانست. در بخش دیگری از صحبت‌های بو دیده می شود:

“این آزمایشاتِ در حال انجام به‌طور مستقیم نیازمند و وابسته به آن است که سیستم یورو برای آمادگی در عرضه ارز دیجیتال ملی در شرایط لازم قرار بگیرد.

چراکه نیاز است اطمینان حاصل شود که پول بانک مرکزی برای عموم مردم قابل‌دسترس باشد و مردم در انتخاب روش پرداخت خود و اعتمادشان به ارز ما آزادی کامل داشته باشند.”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *