مسترصراف > ارز دیجیتال > ایلان ماسک: کلاهبرداری و ارزهای دیجیتال باید زیر یک سقف زندگی کنند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ایلان ماسک بار دیگر با انتشار توییتی جنجالی درباره ارزهای دیجیتال، نوشت که کلاهبرداری و ارزهای دیجیتال باید در یک مجموعه قرار بگیرند!

به گزارش یوتودی(u.today)، دیرعامل میلیاردر شرکت خودروسازی تسلا، ایلان ماسک، با اشاره به رفتار سمج کلاهبرداران در فضای صنعت ارزهای دیجیتال، گفت که آن‌ها دست از سر ارزهای دیجیتال برنمی‌دارند.

در حالی که بسیاری معتقدند که این اظهارات ماسک ممکن است به خاطر از دست دادن سرمایه اش در دوج کوین‌ باشد، اما اشاره او به‌احتمال زیاد به ربات‌های ارزهای دیجیتالی است که به بخش پاسخ توییت‌های او هجوم می‌آورند تا وعده‌های کلاهبردارانه خود را ثبت کنند.

معامله‌گر مشهور، اسکات ملکر (Scott Melker)، با گفتاری طنز اظهار داشت که این ربات‌ها اکنون باهم تعامل هم دارند.

 “ربات‌های کلاهبردار اکنون کنترل حساب افراد را به دست می‌گیرند و با یکدیگر تعامل می‌کنند. اسکای‌نت.”

اشاره‌های اولیه ماسک به این حوزه، به درگیری او با حساب‌های کلاهبرداری در توییتر مربوط می‌شد. او در ژوئیه سال ۲۰۱۸، توجه دنبال‌کنندگان خود را به ربات‌های کلاهبردار اتریوم جلب کرد.

 “می‌خواهم بدانم ربات‌های کلاهبردار اتریوم را چه کسی می‌گرداند! عجب مهارتی.”

ماه ژوئیه سال گذشته میلادی حساب‌های توییتر ایلان ماسک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از کاربران مشهور توییتر هک شد و تبلیغات یک کلاهبرداری بیت کوینی روی آن قرار گرفت.

این در حالی است که مایکل بری (Michael Burry)، سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی، به‌تازگی در یک پیام توییتری اظهار داشت که بیت کوین بیش از آنکه فرصت بسازد، خطرآفرین است. او در این باره نوشت:

 “بیت کوین یک حباب سوداگرانه که خطرآفرینی‌اش بیش از فرصت‌هایی است که می‌سازد، اگرچه بسیاری از طرفدارانش درباره علت این که چرا بیت کوین در این برهه از تاریخ کاربردی است، درست می‌گویند. اگر نمی‌دانید که چه میزان اهرم فشار در صعود بیت کوین به کار رفته، احتمالاً دانش شما برای نگهداری آن کافی نیست.”

طبق ضخبت های ابرقهرمان فیلم «رکود بزرگ» (Big Short)، پرسش اصلی این است که آیا بانک‌های مرکزی واقعا از بیت کوین استقبال خواهند کرد یا خیر.

 “درمورد بیت کوین موضوع این است که آیا بانک‌های مرکزی از آن به عنوان ذخیره ارزش استفاده خواهند کرد، یا اینکه مجبور می‌شوند آن را از کار انداخته و مانند بسیاری از سفته‌ها به جایگاهی حاشیه‌ای پرت کنند؟ این چیزی است که در بلندمدت در دنیای دولت‌های متمرکز، قدرتمند، خشن و بی‌رحم اهمیت دارد.”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *