مسترصراف > ارز دیجیتال > ایلان ماسک: نگه‌داری بیت کوین عاقلانه‌تر از نگهداری پول نقد است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ایلان ماسک با ذکر این نکته که او یک مهندس است و نه یک سرمایه‌گذار، پستی در توییتر با این محتوا منتشر کرد که قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد. او در ادامه نوشت که نگه‌داری بیت کوین عاقلانه‌تر از نگهداری پول نقد است.

بر اساس گزارش های “بیت کوین داتکام“، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر‌عامل صرافی بایننس، روز پنجشنبه بعد از افزایش تقاضا برای دوج کوین در این صرافی با بلومبرگ مصاحبه کرد. او در مصاحبه خود حول اشتیاق ایلان ماسک به دوج کوین توضیحاتی داد.

ژائو با اشاره به اینکه ما در یک جهان غیر‌متمرکز و آزاد هستیم با دکر اینکه هر شخصی می‌تواند هر چیزی را دوست داشته باشد، اعلام کرد که از علاقه ایلان نسبت به دوج کوین متحیر شده است. او در ادامه گفت:

“ماسک می‌تواند دوج کوین را به هر دلیلی دوست داشته باشد.”

مدیر عامل مجموعه بایننس با تأکید بر عدم وجود ارتباط ماسک با دوج کوین اشاره کرد که شرکت ساخت خودرو‌های الکتریکی ایلان ماسک یعنی کمپانی تسلا، «دوج کوین» خریداری نکرده اما بیش از ۱.۵ میلیارد دلار «بیت کوین» خریده است.

ایلان ماسک این مصاحبه را در توییتر مشاهده کرد و در جواب به این توییت گفت:

“اقدام تسلا به‌طور مستقیم منعکس‌کننده نظر من نیست. داشتن مقداری بیت کوین در مقایسه با پول نقد شیوه‌ای کمتر احمقانه از نگهداری نقدینگی است و این موضوع به اندازه کافی برای یک شرکت حاضر در شاخص S&P500 ماجراجویانه است.

برای روشن شدن موضوع این را می‌گویم که من یک سرمایه‌گذار نیستم، من یک مهندس هستم. من در کنار تسلا سهام هیچ شرکتی را ندارم.”

ماسک در ادامه صحبت هایش افزود:

“با این حال، وقتی نرخ سود ارزهای فیات منفی است، فقط از یک احمق بر می‌آید که به این ارزها بسنده کند. بیت کوین هم تقریبا به‌اندازه ارزهای فیات آشغال است؛ نکته کلیدی «تقریبا» است.”

پیتر شیف از طرفداران پروپاقرص طلا که به‌تازگی ایلان ماسک و تسلا را به دلیل خرید بیت کوین مورد انتقاد شدید قرار داده بود، جمعه در توییتی گفت:

“به گفته ایلان ماسک بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات آشغال است. پس ماسک هر دو را آشغال می‌داند.”

او در ادامه نوشت:

“من موافقم، من فکر می‌کنم بیت کوین که یک پول دیجیتال است حتی از پول کاغذی منتشرشده توسط بانک‌های مرکزی هم مزخرف‌تر است. طلا مزخرف نیست، پول واقعی است و از هر دو آنها بهتر است.”

ایلان ماسک این توییت را مشاهده کرد و به شیف این‌گونه پاسخ داد:

“ایمیلی که می‌گوید شما طلا دارید معادل با داشتن طلا نیست. شما ممکن است ارز دیجیتال هم داشته باشید. پول فقط داده‌ای است که به ما اجازه می‌دهد زحمت داد‌و‌ستد را نداشته باشیم. این داده مانند همه داده‌ها می‌تواند با تأخیر و خطا همراه باشد. سیستم به تکامل خود ادامه می‌دهد تا تأخیر و خطا را به حداقل برساند. بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد.”

شیف در برابر ماسک تسلیم نشد و به اظهار‌نظر خود درباره طلا، بیت کوین و پول ادامه داد. او روز شنبه از ماسک خواست تا برای انجام یک گفتگو در کلاب هاوس به او بپیوندد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *