مسترصراف > ارز دیجیتال > اولتیماتوم مشاوران حقوقی به ایلان ماسک : با توییت‌هایت برای کمیسیون بورس آمریکا را دردسر درست نکن.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ایلان ماسک که مدیرعامل کمپانی تسلاست مورد هشدار مشاوران حقوقی مبنی بر اینکه فعالیت توییتری بدون چارچوب او ممکن است موجب به وجود آمدن دردسر از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گردد قرار گرفت.

طبق گزارش کوین تلگراف، وکلای حقوقی به ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، تذکر دادند که فعالیت‌هایش در شبکه‌های اجتماعی و بیانیه‌های عمومی‌اش درباره بیت کوین می‌تواند پای تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را وسط بکشد.

کمپانی خودروسازی تسلا روز دوشنبه ۸ فوریه به‌صورت یک فرم به SEC اظهار نمود که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و در آینده‌ای نزدیک این ارز دیجیتال را به عنوان روش پرداخت موردپذیرش قرار خواهد داد. پس از این اعلامیه، ارزش بیت کوین به‌سرعت با ثبت رکوردی تازه، به ۴۸,۰۰۰ دلار صعود کرد.

داگ دیویسون، از اعضای شرکت حقوقی لینکلیترز و مدیر قبلی شعبه اجرائیات SEC، در مصاحبه‌ای به روزنامه تلگراف انگلیس عنوان کرد:

باوجود تمرکز موجود بر روی توییت‌های رؤسای ارشد، قیمت بیت کوین و تحرکات چشمگیر ایجادشده در بازار، جای سوال نیست که SEC در این مقطع سؤال‌هایی درمورد اتفاقات و شرایط داشته باشد.

ویتور کنستانسیو، معاون قبلی بانک مرکزی اروپا، بعد از موافقت با این موضوع، به این نتیجه‌ رسید که SEC وارد این مباحثه خواهد شد:

تسلا زمان این سرمایه‌گذاری را فاش نکرده است. ایلان ماسک در ماه دسامبر گفته بود که امکان دارد تسلا بیت کوین خریداری کند و بعد از آن در مورد پشتیبانی‌اش از بیت کوین اظهارنظرهای زیادی منتشر کرد. در ادامه بیت کوین در مسیر جهش قیمت قرار گرفت و ارزش سرمایه‌گذاری شرکت تسلا افزایش یافت. SEC در این مورد این بحث خواهد کرد.

SEC و کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در وضعیتی که متهم به تغییر بازار باشند، این مجوز را دارند که در این باره جست‌وجو کنند.

ایلان ماسک در حساب توییتر مورد بیت کوین و دوج کوین در چندین مرحله جنجال زیادی به به راه انداخت که به بالا رفتن اقدامات مرتبط به بیت کوین در پلتفرم‌های اجتماعی کمک نمود. بعد از این رخدادها، قیمت بیت کوین تاحدزیادی افزایش یافت.

در پایان ماه ژانویه، ایلان ماسک هشتگ بیت کوین را در بیوی توییتر قرار داد و در حساب توییتر خود نوشت:

بدون تردید دست‌اندازی‌های واضح کمپانی تسلا به بیت کوین، با توییت‌های مؤثر ماسک درمورد بیت کوین برای ۴۶.۵ میلیون فالوئری که امکان به وجود آوردن تغییر در بازار را دارند، در افزایش قیمتی که به‌تازگی در این ارز دیجیتال به وجود آمده مؤثر بوده است.

او با توییتی که به‌تازگی و در روز چهارشنبه منتشر کرد، باز هم مشغول بازارگرمی در رابطه با دوج کوین است. ایلان ماسک در توییتر خود نوشت که مشغول خریداری این ارز دیجیتال است. دوج کوین بعد از این توییت ۱۳ درصد افزایش یافت. او نوشته بود:

مقدار زیادی دوج کوین برای پسرم خریداری نمودم تا برای یک هودلر نوپا شدن موفق شود.

ایلان ماسک با سروصداهای توییتری آشنایی زیادی دارد. او قبل از این در مورد انتشار اطلاعات اشتباه در توییترش درباره ویروس کرونا و تعطیلی یکی از کارخانه‌هایش متهم شده بود.

در موقعیت دیگر او به‌گونه‌ای رفتار کرد که ارزش سهام تسلا را خیلی بالا جلوه می‌داد که منجر به سقوط قیمت آن شد. SEC مدیرعامل تسلا را به نوشتن توییت‌های غلط و گمراه‌کننده مظنون نمود و شکایتی بر علیه او مبنی بر اتهام کلاهبرداریش تنظیم کرد. ولی ماسک این پرونده را با این کمیته نظارتی ختم به خیر کرد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *