مسترصراف > ارز دیجیتال > انجام ۲۰ هزار تراکنش در طرح آزمایشی ارز دیجیتال ملی چین!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اطلاعات طرح آزمایشی یوان دیجیتال در شهر سوژو بیانگر آن است که در طول این برنامه حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش صورت گرفته است.

طبق گزارش کوین تلگراف، در طرح آزمایشی ارز دیجیتال ملی چین که در شهر سوژو انجام شد، حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش توسط شرکت جی‌دی (JD) به انجام رسیده است.

خبرگزاری چینی گلوبال تایمز گزارش کرد که ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در این برنامه کسانی بودند که در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی متولد شدند. ادعا شده که حداقل یکی از این تراکنش‌ها بالغ بر ۱,۵۲۷ دلار بوده است.

طبق آمارهای جی‌دی اعلام شد که تست یوان دیجیتال مصادف با روز خرید آخر سال که روز ۱۲ دسامبر به شکل یک جشنواره انجام می‌شود، شروع شده است. در مدت زمان این جشنواره حدود ۱۰,۰۰۰ فروشگاه فیزیکی در طرح تست یوان دیجیتال شرکت نمودند.

طرح آزمایشی شهر سوژو یکی از چندین برنامه مشابه در کشور چین محسوب می‌شود که برای تست ارز دیجیتال ملی این کشور صورت گرفته  است. در این دوره ، نزدیک به ۱۰۰,۰۰۰ بسته قرمز معادل ۳ میلیون دلار یوان دیجیتال به وسیله قرعه‌کشی به داوطلبان داده شد. این بسته‌های قرمز به یوان‌های دیجیتالی اطلاق می‌شود که به صورت هدیه به افراد مختلف اعطا می‌شود. قبل از این برنامه‌ای مشابه با حدود ۱.۵ میلیون دلار یوان دیجیتال با شرکت ۵۰,۰۰۰ نفر انجام شده بود.

کائو یین، رئیس نهاد دیجیتال‌رنسانس، در گفت‌و‍گویی اظهار کرد:

در سال ۲۰۲۱، چین به‌دنبال آزمایش‌های یوان دیجیتال درقسمت‌های مختلفی خواهد رفت، اما بعید است که عرضه این ارز دیجیتال ملی در سال ۲۰۲۱ را مشاهده کنیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت که دولت چین در صدد انجام طرح‌های آزمایشی متنوع‌تری است تا مطمئن شود که قابلیت ارائه ایمن یوان دیجیتال وجود دارد. او در ادامه  اظهاراتش افزود:

در رابطه با این موضوع، تنها خودمان با خودمان رقابت می‌کنیم و معیاری برای مقایسه وجود دارد، به همین دلیل ضرورتی برای عجله وجود تدارد.

در ماه آوریل ، بانک مرکزی چین تعدادی طرح آزمایشی در ایالات شنژن، چانگدو، سوژو و ژیونگان اجرا کرد. بر اساس گزارش‌های ماه نوامبر، در مدت این برنامه ها افزون بر ۴ میلیون تراکنش با جمع کل ارزش ۳۰۰ میلیون دلار صورت گرفت.

پیش از این بانک مرکزی چین گفت که می‌خواهد در ایالات بیشتری از جمله پنک و تیانجین و استاد هیبی این برنامه‌های آزمایشی را انجام دهد. بر اساس گزارش‌ها، چین در صدد این است که یوان دیجیتال را قبل از المپیک زمستان سال ۲۰۲۲ ارائه دهد . قرار است که این المپیک در فوریه سال ۲۰۲۲ و در شهر پکن برگزار شود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *