مسترصراف > ارز دیجیتال > افزایش ۱۷ درصدی ارزش سهام پی‌پل (paypal) از زمان مقبولیت بیت کوین.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

از ماه گذشته و بعد از اعلام ورود سهام پی‌پل به حوزه ارزهای دیجیتال، افزایش ۱۷ درصدی را تجربه کرده است.

کوین تلگراف گزارش کرد که ارزش سهام پی‌پل روز گذشته رکورد تازه‌ای را ثبت کرد. در طی یک ماه گذشته، کارایی این سهام نسبت به شاخص نزدک و در مجموع از بازار سهام آمریکا برتری داشته است.

از تاریخ ۱۲ نوامبر تا به الان، نزدک حدود ۶.۵ درصد و شاخص S&P500 حدود ۳.۵ درصد رشد را تجربه کرده‌اند. این در شرایطی است که سهام پی‌پل، رشد ۱۷ درصدی داشته است.

نمی‌شود گفت که ورود به حوزه ارزهای دیجیتال به خودیِ‌خود موجب رشد قابل‌توجه سهام پی پل گردیده است، اما به طور حتم می‌توان گفت موقعیت این شرکت در برابر پذیرش چنین دارایی‌هایی، به رشد و پیشرفت سهام آن کمک چشمگیری کرده است؛ زیرا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هر روز با پذیرش و مقبولیت بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کلان روبه‌رو می‌شوند. بعضی‌ها عقیده دارند که افزایش قیمت بیت کوین امکان بالا رفتن سهام شرکت پی پل را نیز فراهم می‌کند.

از طرف دیگر، اسناد دیگری نیز وجود دارد که به ما می‌گوید پی‌پل بر روی قیمت بیت کوین تأثیرگذار بوده است. براساس اطلاعات موجود، سهام پی‌پل در هفته‌های قبل از شروع به کار سرویس معاملات ارزهای دیجیتال، شروع به خریداری ۷۰ درصد بیت کوین‌هایی که تازه استخراج شده‌اند کرده است؛ موضوعی که موجب پایین آمدن عرضه بیت کوین در صرافی‌ها گردید.

طی یک نظرسنجی که در بین ۵,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۹ انجام گرفت نیز ادعا شد که ۶.۲٪ از آمریکایی‌های بالای ۱۸ سال بیت کوین خریداری کرده‌اند. براساس همین نظرسنجی، ۷.۳ درصد از افراد نیز برای خریداری بیت کوین برنامه‌ریزی نموده‌اند.

اگر فرض کنیم که این آمار درست است، پلتفرم پی‌پل، با به وجود آوردن یک کسب‌وکار آسان برای خرید بیت کوین، با بازارگرمی زیادی همراه خواهد بود. باید به خاطر داشته باشیم که درآمد اپلیکیشن کش اپ (CashApp) بعد از عرضه امکان خرید بیت کوین تا حد زیادی با رشد مواجه شد. براساس داده‌ها، در نیمه دوم سال ۲۰۱۰، نزدیک به ۸۰ درصد درآمد کش اپ به وسیله کارمزدهایی بوده است که کاربران با خرید بیت کوین پرداخت می‌کردند. کش اپ به اسکوئر تعلق دارد که یکی از سهام‌داران اصلی آن جک دورسی، رئیس توییتر است‌.

هدف پی پل این است که از اوایل سال ۲۰۲۱ در حوزه ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف جهان شروع به سرویس‌دهی نماید. دن شولمن، مدیرعامل این درگاه پرداختی، در گفت‌وگویی اظهار کرده بود که در نهایت، ارزهای دیجیتال ملی نیز به جمع‌آوری ارزهای دیجیتال موردحمایت پی پل افزوده خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *