مسترصراف > ارز دیجیتال > اظهار نظر جوزف لوبین، یکی از بنیان گذاران اتریوم، در رابطه با تاثیر زود هنگام اتریوم 2.0
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یکی از هم بنیان گذاران شبکه اتریوم، جوزف لوبین (Joseph Lubin)، بر این باور است که توسعه اتریوم ۲.۰ سریعتر از آنچه که مورد انتظار بسیاری است، به‌ پیش می‌رود. او پیش‌بینی می‌کند که این پروتکل جدید در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم ۱ را خواهد بلعید.

به گزارش کوین تلگراف، جوزف لوبین، مشارکت‌کننده در اتریوم و بنیان‌گذار کانسنسیس، در کنفرانس آسیا پسفیک، پیش‌بینی می کند که اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم را در خود خواهد بلعید. او در صحبت های خود گفت:

  “افرادی که در این اکوسیستم هستند و از وضعیت مطلع اند، در مورد سرعت انجام امور بسیار خوش‌بین هستند زیرا کار واقعا پیچیده‌ای برای راه‌اندازی فاز صفر انجام شده است.”

همزمان با اینکه گفته می شود که راه اندازی اتریوم ۲.۰ در مراحلی بسیار دقیق سازماندهی شده است، لوبین تاکید می‌کند که جنبه‌های دیگر اتریوم ۲.۰ نیز به موازات پیش می‌رود و این بدین معنی است که ارتقا‌های این پروتکل بسیار سریعتر از آنچه که انتظار می‌رود، انجام خواهد شد. او در این مورد چنین می‌گوید:

  “احتمالا، مقدار بسیار زیادی از داده به‌صورت شارد موجود خواهد بود و تعداد زیادی از عملکرد‌های مهم نیز از اتریوم ۱ به اتریوم ۲.۰ منتقل خواهد شد. اساسا اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم ۱ را خواهد بلعید.”

لوبین معتقد است که مرحله بعدی اتریوم ۲.۰ بین ۹ تا ۱۲ ماه دیگر اجرایی شود. او مدعی است که جهشی که در مقدار داده‌های موجود صورت گرفته است، به شبکه‌های لایه ۲ این امکان را می‌دهد که به طور عظیمی بازده تعداد تراکنش‌ها در ثانیه را افزایش دهند. او در این خصوص این چنین گفته است:

  “در واقع اتریوم 2.0 افزایش گسترده‌ای را در مقیاس‌پذیری معرفی می‌کند، بنابراین با استفاده از شبکه‌های لایه دوم، تقریبا به مقیاس‌پذیری عظیمی دست پیدا خواهیم کرد.”

او همچنین ذکر کرد که کانسنسیس اخیراً در زمینه فناوری مدرن ارز‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی و پروژه‌های پرداخت با بانک‌های مرکزی مختلف همکاری کرده است. از جمله این بانک‌های مرکزی می‌توان بانک مرکزی هنگ‌کنگ، تایلند و استرالیا را نام برد. او در رابطه با این موضوع خاطرنشان کرد:

  “پرداختی‌های برون‌مرزی یکی از کاربرد‌های مهم و برجسته است؛ زیرا زیرساخت‌های آنها پر از اشکال، پرهزینه و کند هستند. پرداختی‌های خرد واقعا مهیج هستند. کانسنسیس ساختار‌هایی را ایجاد کرده است که می‌تواند حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه را بر روی یک شبکه مبتنی بر اتریوم مدیریت کند.”

لوبین در انتهای صحبت های خود، این نکته را نیز شایان توجه دانست و اظهار داشت:

  “ما در حال مذاکرات هستیم و می‌خواهیم این (قابلیت کانسنسیس برای پردازش تراکنش‌ها) را برای همه ارائه‌دهندگان بزرگ درگاه ها و خدمات پرداخت فراهم کنیم و تعدادی از فناوری‌های ما نیز در حال استفاده در کاربردهای هیبریدی تجاری بانک‌های مرکزی هستند.”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *