مسترصراف > ارز دیجیتال > اسناد خزانه‌داری بریتانیا ریپل، بیت کوین و اتریوم را اوراق بهادار به حساب نمی‌آورد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق اسناد خزانه‌داری بریتانیا در این کشور XRP، بیت کوین و اتر اوراق بهادار نیستند. این موضوع نشانگر آن است که استراتژی قانون‌گذاران انگلیس در مورد ارزهای دیجیتال و علی الخصوص XRP، با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بسیار متفاوت است.

خزانه‌داری بریتانیا که با نام خزانه‌داری سلطنتی نیز مشهور است، اخیراً با منتشر کردن سند جدیدی توکن XRP را در لیست دارایی‌هایی که اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند قرار داده است.

خزانه‌داری سلطنتی بریتانیا در گزارش ، چشم‌انداز تصویب قانون و ساختار قانونی بریتانیا در رابطه دارایی‌های دیجیتال را مشخص نموده است.

براساس این گزارش، توکن‌های دیجیتال در سه طبقه قرار می‌گیرند: ” توکن‌های پول الکترونیک / توکن‌های اوراق بهادار / توکن‌های قانون‌گذاری نشده.”

ناگفته نماند که در این گزارش، ارزهای دیجیتال XRP، اتر و بیت کوین در طبقه توکن‌های معاملاتی زیرگروه توکن‌های قانون‌گذاری‌نشده، دسته‌بندی شده‌اند.

طبق بیانیه خزانه‌داری بریتانیا این توکن‌ها نه در طبقه توکن‌های پول الکترونیک قرار می‌گیرند، نه در زمره توکن‌های اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند و نه ویژگی‌هایشان شبیه به توکن‌های اوراق بهادار یا دیگر ابزارهای سرمایه‌گذاری است.

شایان ذکر است که خزانه‌داری بریتانیا، بالاترین مرجع نظارت مالی و مسئولیت تدوین و اجرای سیاست‌های پولی و اقتصادی این کشور را به عهده دارد. در سال ۲۰۱۹ نهاد استراتژی امور مالی بریتانیا که بخشی از وزارت خزانه‌داری این کشور است، ارزهای دیجیتال را طبقه‌بندی کرده بود.

متن گزارش خزانه‌داری بریتانیا نشانگر این است که بریتانیا به‌وضوح ارز دیجیتال XRP را یک دارایی اوراق بهادار به‌حساب نمی‌آورد. در صورتی‌که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با به‌وجود آوردن یک ادعای حقوقی مخالف با بنیاد ریپل ادعا می‌کند که توکن XRP یک اوراق بهادار به ثبت نرسیده است.

قبل از این در دسامبر ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با تنظیم و دادگاهی کردن شکایتی رسمی علیه بنیاد ریپل، ادعا کرد که فروش توکن‌های XRP به قیمت بیشتر از ۱.۳۸ میلیارد دلار از طرف این بنیاد به‌عنوان فعالیتی برای فروش یک اوراق بهادار به ثبت نرسیده است.

این در شرایطی است که برد گارلینگهاوس، رئیس ارشد بنیاد ریپل اظهار می‌کند که توکن‌ XRP حتی بر طبق استانداردهای مالی ایالات متحده، اوراق بهادار محسوب نمی‌شود. او در مصاحبه‌ای که ماه قبل شبکه سی‌ان‌بی‌سی داشت، ادعا کرده بود که حتی وزارت خزانه‌داری آمریکا هم توکن XRP را یک اوراق بهادار قلمدا نمی‌کند، چون براساس ادعاهای او قبلاً در سال ۲۰۱۵ سندی از طرف شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا به انتشار رسید که XRP را یک ارز مجازی محسوب کرده است.

باید صبر کنیم تا متوجه شویم که این اسناد و ادعاها تا چه حد قادرند فرآیند دادرسی پرونده ریپل را در دادگاه‌های آمریکا تحت تأثیر بگذارند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *