مسترصراف > ارز دیجیتال > ارز های دیجیتال، هم اکنون در گوگل فایننس
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

کمپانی بزرگ گوگل(Google) بخش ویژه ای برای قیمت ارزهای دیجیتال به بخش مالی خود، موسوم به گوگل فایننس (Google Finance)، افزوده است. کاربران گوگل فایننس اکنون می‌توانند تنها با یک کلیک، قیمت ارزهای دیجیتال شاخص بازار را مرور کنند.

بر اساس گزارشات نشریه کوین تلگراف، هم اکنون بخش مالی گوگل، قیمت‌های ارز دیجیتال را به خدمات مالی خود افزوده است. این بخش با عنوان «Crypto» در دسته‌بندی «Compare Markets» و در کنار بازار سهام و ارزهای سنتی قرار گرفته است. این قسمت اطلاعات مهم مربوط به قیمت ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را نمایش می‌دهد.

گوگل فایننس

 

هلدینگ آلفابت (Alphabet) شرکت مادر گوگل و مالک پلتفرم ویدئویی یوتیوب، پیش از این با ممنوع کردن انتشار محتوای آموزشی و اخبار مربوط به ارز دیجیتال، مورد انتقاد های تند و تیز رسانه ها قرار گرفته شد. به‌نظر می‌رسد این شرکت همچنان تصمیم مشخصی در این خصوص اتخاذ نکرده است. کوین تلگراف(مبنع همین خبر) و کوین دسک که از بزرگ‌ترین سایت‌های خبری در فضای ارز دیجیتال هستند در چند مورد تعلیق شدند، اما پس از آنکه یوتیوب عدم نقض قوانین از سوی آنها را تأیید کرد این تعلیق برداشته شد.

در سالی که سپری شد، بازار ارز دیجیتال، توجه بسیاری از افراد جهان را به خود جلب کرد، به‌طوری که سرمایه‌گذاران نهادی و شرکت‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری در این کلاس دارایی را آغاز کرده‌اند. مشارکت آنها کمک کرد که ارزش بازار ارز دیجیتال از یک تریلیون دلار در ماه ژانویه (دی) فراتر رود. ارزش بازار ارز دیجیتال در فوریه (بهمن) و پیش از پولبک حتی به ۱.۷ تریلیون دلار نیز رسید. با قیمت‌های فعلی، ارزش بازار این دارایی‌های دیجیتال بیش از ۱.۴ تریلیون دلار است.

پذیرش خرد و نهادی ارزهای دیجیتال در سه ماه گذشته به سرعت رشد داشته است. به گفته هستر پیرس (Hester Peirce)، از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، با پذیرش ارزهای دیجیتال از سوی شرکت‌های بزرگی چون تسلا و مسترکارت، نیاز به تنظیم مقررات به‌شکل روشن‌تر در این زمینه در حال افزایش است.

با ادامه بازار صعودی و گرم شدن آن، فراخوان جهت قانون‌گذاری‌های شفاف‌تر درباره دارایی‌های دیجیتال احتمالاً افزایش خواهد یافت. در این میان پیرس می‌گوید دولت بایدن می‌تواند نگاه تازه‌ای به جنبه‌های نظارتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *