مسترصراف > ارز دیجیتال > ارزش بازار تتر در حال رکوردشکنی دوباره.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ارزش بازار تتر، در طول ۹ روز گذشته با یک میلیارد دلار افزایش مواجه شده است. برخی از تحلیل‌گران عامل اصلی این افزایش را، نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر دانستند.

طبق گزارش کوین تلگراف، ارزش بازار تتر، که با حمایت دلار آمریکا ارائه می‌شود، در هفته‌های اخیر با پیشرفت چشمگیری روبرو شده است. براساس این شواهد، می‌توان علت اصلی افزایش ارزش بازار تتر را، رشد ناگهانی و قابل‌توجه بیت کوین در روزهای قبل و نزدیک‌شدن آن به دوران اوج خود در نظر گرفت.

مدیر ارشد فناوری در بیتفینکس و تتر، “پائولو آردوینو” ، در روز پنجشنبه در صفحه توییتر خود نوشت :

در طی ۹ روز، ارزش بازار تتر، افزایش ۱ میلیارد دلاری را تجربه کرده است. از منظر افزایش ارزش بازار تتر، این افزایش در رده دوم قرار می‌گیرد. ۴ سپتامبر ، بالاترین افزایش در ارزش بازار این ارز دیجیتال را شاهد بودیم. در آن زمان، هشت روز طول کشید تا ارزش بازار تتر ۱ میلیارد دلار بالا رود.

ارزش بازار تتر در زمان تنظیم این خبر، در محدوده ۱۹ میلیارد دلار دور می‌زند. این بدان معناست که ۱۹ میلیارد واحد تتر با پشتوانه ۱ دلاری، در چرخه موجود است. ارزش بازار تتر از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، رشد ۴ برابری را در کارنامه‌ی خود دارد.

با در نظر گرفتن وضعیت کنونی بازار ارزهای دیجیتال، تتر بعد از ارزهای بیت کوین، اتریوم و ریپل، در جایگاه چهارم این رده‌بندی قرار دارد.

تتر و درمجموع تمامی استیبل کوین‌ها، ابزاری عالی برای استفاده راحت‌تر از ارزهای مرسوم در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. با استفاده از این ارزها،سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود سایر ارزهای دیجیتال خود را در قبال ارزهای رایج، به شکل تتر به فروش برسانند. این در صورتی است که تتر مدعیست ارزهای دیجیتالش دارای پشتوانه یک‌به‌یک دلاری هستند اما هرگز حسابرسی کامل و دقیق خزانه خود را ممکن ننموده است.

در سال ۲۰۱۹ بلومبرگ مدعی شد که همه‌ی تترهای موجود پشتوانه یک‌به‌یک دلاری ندارند، بلکه فقط ۷۴ درصد آن‌ها مجهز به پشتوانه نقدی و اوراق بهادار کوتاه‌مدت می‌‌باشند.

هم تتر و هم بیتفینکس، به وسیله یک شرکت مادر عرضه می‌شوند. دستکاری این ارزها در بازار صعودی سال ۲۰۱۷ است، دیگر اتهامی که به این صرافی و تتر نسبت داده شده است،. اشاره به این نکته ضروری است که باید لحاظ کرد که اثبات چنین ادعایی، آن هم در حیطه غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، بسیار سخت و مشکل‌ساز خواهد بود.

تعداد زیادی از رسانه‌ها عقیده دارند که دستکاری بازار نوپایی مثل بیت کوین کار بسیار مشکلی است. با همه‌ی این‌ها ، تتر هنوز هم استیبل کوین شماره یک بازار ارزهای دیجیتال محسوب شده و سه‌چهارم ارزش بازار استیبل کوین‌ها را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *