مسترصراف > ارز دیجیتال > اتریوم ۲.۰ برای اولین‌بار به‌روزرسانی خواهد شد.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اولین هاردفورک اتریوم ۲.۰ ، یک بررسی گسترده پیش از معرفی تغییرات اصلی‌تر خواهد بود. ویتالیک بوترین روز دوشنبه طرح اولین هاردفورک بیکن چین اتریوم ۲.۰ به اسم HF1 را به انتشار رساند.

این هاردفورک برای توسعه‌دهندگان این قابلیت را ایجاد خواهد کرد که تا چندین به‌روزرسانی مهم را برای بیکن چین معرفی نمایند. این ارتقاها به شکل یک فرایند بررسی سودمند برای تغییرات مهم‌تر آینده خواهند بود.

مهم‌ترین تغییرات تأثیرگذار، برنامه حمایت از کلاینت‌های سبک است. منظور ما از کلاینت سبک، نودهایی است که نیاز به کمترین منابع دارند و بر روی موبایل نیز اجرا می‌شوند. این تغییر، باعث کیف پول‌هایی با کمترین اعتماد خواهند بود که در عوض وابستگی به عرضه‌کنندگان خدمات خارجی، خودشان این قدرت را داشته باشند که بلاک چین را بررسی کرده و موردتأیید قرار دهند.

حمایت از کلاینت‌های سبک به‌وسیله کمیته‌های یکسان‌سازی تعریف شده‌اند. این نهادها شامل تیمی از تأییدکنندگان هستند که به‌صورت رندوم برگزیده شده‌اند تا امضاهای مخصوصی به‌وجود بیاورند تا به‌گونه‌ای راحت‌تر نسخه صحیح زنجیره را تعیین کنند.

از دیگر به‌روزرسانی‌ها می‌توان به اصلاحاتی برای قوانین انتخابی فورک اشاره کرد که در طول آن، توسعه‌دهندگان مواردی را موردشناسایی قرار دادند که در برابر حملات سازماندهی مجدد آسیب‌پذیرند. این پروتکل‌ها، موارد جزئی‌ای هستند که باید به‌صورت دقیق زمانبندی شوند، اما می‌توانند برای عوامل آسیب‌زا این قابلیت را ایجاد کنند تا با کنترل قسمت کوچکی از تأییدکنندگان، از شبکه سوءاستفاده نمایند. بوترین در این باره عنوان کرده است که این بخش‌های آسیب‌پذیر پیش از عرضه موردشناسایی قرار گرفته بودند اما دیگر زمان مناسبی برای اصلاح آنها نبود.

از نظر تغییرات کاربردی، این هاردفورک به دنبال اصلاح شیوه عملکرد اسلشینگ و مکانیسم‌های عدم فعالیت است. هم‌اکنون، این امکان وجود دارد که استیک‌کنندگان اتریوم ۲.۰ به دلیل اقدام نکردن برای حمایت از فورک نادرست، اندکی از سرمایه خود را از دسترس خود خارج کنند.

از بین رفتن سرمایه به خاطر عدم فعالیت، مانند یک بازدارنده‌ برای استیکینگ خانگی به حساب می‌آمد. شاید این سیستم به شیوه‌ای بسیار منعطف طراحی شده بود، اما تیم توسعه‌دهندگان مشغول ایجاد تغییراتی در این مکانیسم‌اند تا موقعیتی به وجود آورند که برای استیک‌کنندگان با اینترنت ناپایدار، مساعدتر بشود. برای فهم راحت‌تر این مشکل می‌توان اینگونه گفت استیک‌کننده‌ای که ۱۰ قطعی، هر کدام ۶ دقیقه داشته باشد و در مجموع ۶۰ دقیقه از شبکه خارج شود، ۱۰ برابر کمتر از استیک‌کننده‌ای بدست می‌آورد که یک قطعی ممتد به مدت ۶۰ دقیقه کسب کند.

این مسئله کم کم از بین می‌رود و در مدت آن، این اعتماد به‌وجود می‌آید که نودهای آفلاین تا وقتی که شبکه به ایمن‌ترین حالت ممکن برسد، سرمایه‌شان از بین برود.

اگرچه تعدادی از این تغییرات، شرایط را برای اشتباهات سهوی، منعطف‌تر می‌کند، اما گروه به‌روزرسانی‌کننده مشغول عوض کردن برخی از پارامترها هستند تا جریمه‌های مالی بیشتری را برای عوامل آسیب‌زا معرفی کنند.

در حال حاضر هنوز نمی‌دانیم که این هاردفورک چه وقتی به اجرا در خواهد آمد، به‌صورتی که گسترش و آزمایش بیشتری برای تعدادی از نکات جزئی آن احتیاج داریم. در این میان، توسعه‌دهندگان اتریوم به‌دنبال عوض کردن اسم HF1 و هاردفورک‌های آینده هستند. نام‌های پیشنهادی شامل اسامی ستارگان، منظومه‌های مختلف، مناطق بازی رایانه‌ای World of Warcraft و ماه‌های سال و موارد دیگر هستند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *