مسترصراف > ارز دیجیتال > آغاز فعالیت مدیرعامل توییتر در شبکه بیت کوین به عنوان یک نود!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

جک دوروسی، مؤسس توییتر و از طرفداران دو آتیشه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، طی توییتی از شروع فعالیت خود در شبکه بیت کوین به‌عنوان یک نود اطلاع‌رسانی کرد.

کریپتوپوتیتو گزارش کرد: دوروسی که قبل از این امکان فرستادن و دریافت بیت کوین را به نرم‌افزاری که خود مالک آن است یعنی کش‌اپ افزوده بود و مدتی قبل نیز از تنظیم اپلیکیشنی برای ایجاد یک استاندارد باز و غیرمتمرکز برای شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کرده بود، درحال حاضر با نصب اپلیکیشن بیت کوین، اقدام مهم دیگری برای حمایت از این شبکه انجام شده است.

شایان ذکر است که دوروسی، روز گذشته در توییتر خود نوشت که درحال ایجاد یک نود بیت کوین است.

 

در توییت منتشر شده توسط دورسی، جمله Running #Bitcoin به معنای راه‌اندازی بیت کوین ، با عکسی به دیده می‌شود که سیر همراه شدن یک نود با بلاک چین بیت کوین را نشان می‌دهد.

باید بدانیم که در بلاک چین بیت کوین، هر نود برای همراهی با سایر نودها باید همه‌ی تراکنش‌های به تأییدرسیده‌ قبلی را بارگذاری نماید. بعد از کامل کردن فرایند آپلود، نود مذکور قادر است به بلاک چین بیت کوین دسترسی داشته و به تأیید تراکنش‌ها بپردازد.

هرچند ایجاد نودهای بیت کوین شبیه به استخراج، سود مالی به دنبال ندارد، اما موجب می‌شود تا بلاک چین بیت کوین به مقاومت و استحکام بیشتری برسد. به علاوه، نودها تراکنش‌های بدون از اطمینان را تضمین می‌کنند؛ زیرا به‌کمک آنها امکان بررسی وضعیت دفترکل بیت کوین وجود داشته و می‌توان درستی آنها را مورد تأیید قرار داد.

شایان ذکر است که آمبرل، که در حوزه خدمات نودهای بیت کوین فعالیت می‌کند در پایین توییت دورسی از او سوال کرد که آیا مایل است که یک نود را روی برد رزبری پای Raspberry Pi ایجاد کند یا خیر که دورسی در جواب نوشت:

درحال حاضر مشغول اجرای نود روی یک کامپیوتر M۱ هستم.

دوروسی دفعات زیادی از بیت کوین تمجید کرد و تا جایی که آن را بهترین ارز بومی برای اینترنت و آینده توییتر معرفی کرد.

او در سال قبل در مجمع آزادی اسلو اظهار کرده بود:

بلاک چین و بیت کوین، در مسیر آینده‌ای هستند که در آن محتوا برای همیشه باقی خواهد ماند و از بین نمی‌رود و بر روی هر نود واحدی که به بلاک چین وصل شده است، تا همیشه باقی خواهد ماند.

قبل از این هم وی از دنبال‌کنندگان خود درخواست کرده بود تا کمک‌های خود را به‌صورت بیت کوین به جنبش انحلال یگان ویژه مقابله با دزدی در نیجریه با نام  End SARS‎ تقدیم نمایند.

دورسی با وجود حمایت واضح از بیت کوین معتقد است که هنوز مشکلات عدیده‌ای را بر سر راه مقیاس‌پذیری و مقبولیت بیشتر این ارز دیجیتال شاهد هستیم.

وی در اظهارنظر دیگری گفت:

ما ملزمیم بیت کوین را به‌صورتی گسترش بدهیم که شبیه آنچه امروز دیده می‌شود‌، فهمیدنی، سریع و اثربخش باشد و به همه نشان دهیم که قادر است بهتر از این هم باشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *